Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwają zgłoszenia do nocnej edycji Tour de Silesia

Facebook Twitter

Do piątku (31.03.) jest czas, by zapisać się do nocnej edycji Tour de Silesia. Maraton startuje z Godowa 22 kwietnia, w odsłonie "po zmroku". Tu do wyboru uczestnicy mają dwa dystanse: 130 oraz 300 kilometrów.

Rozmawialiśmy z Pawłem Pieczką, organizatorem Tour de Silesia.

Paweł Pieczka: Trasa prawie w całości skupia się na terenie naszego województwa śląskiego. Start z Godowa. Następnie zawodnicy przejeżdżają w kierunku zbiorników w Rybniku przez okolice Rud, Sośnicowice i następnie przez Gliwice do Zabrza, gdzie na zabytkowej kopalni Guido mają wspólny punkt kontrolny. Tam sobie mogą chwilę odpocząć, coś zjeść. Następnie zawodnicy trasą 130 kilometrów wracają w kierunku Godowa, a zawodnicytrasy 300 km kierują się w kierunku Ogrodzieńca, Jury, zaliczają kilka małych pagórków i później skręcają w kierunku Godowa.

Jazda rowerem, nocą to zupełnie inna jakość. „Warto tego doświadczyć” – przekonuje Sebastian Dusik, drugi z organizatorów:

Sebastian Dusik: Trzeba mieć pełne oświetlenie roweru, odblaski, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze w nocy. Nasz Górny Śląsk to jest taki teren pofałdowany, trochę płasko-pofałdowany. Takie interwały można robić, więc można powiedzieć, poziom trudności tych tras jest średni. Myślę, że trasę krótszą 30-kilometrową przejedzie każdy, kto chociaż trochę jeździ na rowerze. Trasa 300 km to już szczególnie w nocy trochę jest bardziej wymagające dla organizmu.

Dodajmy, że udział w nocnej edycji może być świetną rozgrzewką przed głównym maratonem, który planowany jest na 8 i 9 lipca. Tu też można już się zgłaszać:

Regulamin, zapisy, trasy na www.tourdesilesia.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024