Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tryskały woda i energia. Zawody sikawek konnych w Bieńkowicach [FOTO, LIVE]

Facebook Twitter

Niedziela pełna atrakcji w Bieńkowicach. Dziś (11.07.) na boisku sportowym odbyły się XII międzynarodowe i XV powiatowe zawody sikawek konnych o puchar starosty raciborskiego. Rywalizowały ze sobą zastępy z regionu oraz z Czech w różnych kategoriach wiekowych.

Zawody rozpoczęły się zbiórką zaproszonych gości i sikawek konnych przed remizą OSP w Bieńkowicach. Następnie korowód wymaszerował na boisko. Po odprawie dowódców, rozpoczęły się zawody.

-mówili nam zawodnicy z zastępów z Krzyżanowic i Tworkowa.

OSP Tworków

Startowały grupy w różnych kategoriach wiekowych. Walter Bożek prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżanowicach podkreśla, jak ważne jest edukowanie młodych ludzi w kierunku strażaka-ochotnika:

Walter Bożek: Pełny przekrój, wszyscy zaangażowani, z sercem do tego podchodzą, to jest ważne. Jesteśmy nieliczni tutaj na zawodach, co mają cztery drużyny. Tych, co do nas przyjdą do straży, to nawet może być małe dziecko, bo od 10 lat mogą przychodzić i startować w młodzieżowych drużynach. Przychodźcie, jak rodzice z wami przyjdą albo przyjdziecie sami, my wam pokażemy straż, ubierzemy hełm, pokażemy różny sprzęt. Jak tego się nie zaszczepi od dziecka, to później tego nie ma. Ja nie mówię, że wszyscy mają zostać w straży, bo nigdy tego nie będzie, ale jak zostanie jakaś garstka ludzi, to po 18. roku życia to są ludzie zawsze dla nas pomocni do akcji i do ćwiczeń.

Walter Bożek prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżanowicach

Zawody wróciły po rocznej przerwie związanej z pandemią. Oprócz rodzinnego pikniku na murawie boiska jest także prawdziwa rywalizacja.

Grzegorz Utracki: Nareszcie z roczną przerwą, bo nie mogliśmy w zeszłym roku organizować, ale fajnie się składa, że mogą się odbywać XV powiatowe i XII międzynarodowe zawody sikawek konnych. Dużo drużyn, dużo drużyn dziecięcych, młodzieżowych- to cieszy. To cieszy, że OSP sami dbają o ten narybek, bo to jest ich przyszłość. Tu jest naprawdę rywalizacja sportowa w duchu fair-play, ale jest to jednak rywalizacja

-mówi Grzegorz Utracki, wójt Krzyżanowic.

Grzegorz Utracki, wójt Krzyżanowic

Impreza potrwa do godzin wieczornych. zaplanowano zabawę taneczną, dla chętnych w strefie kibica będzie można zobaczyć finał rozgrywek Euro 2020. Zobaczcie zdjęcia:

Zobacz naszą relację live:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024