Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Trzaskowski w Rybniku: „Są tacy gorole, którzy was rozumieją i was szanują” [FOTO]

Facebook Twitter

Nawet 300 osób przyszło w niedzielę (17.05.) na rybnickim rynek na spotkanie z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski. Takiego zainteresowanie nikt się nie spodziewał, najpierw organizatorzy a potem prezydent Rybnika Piotr Kuczera apelował do zebranych o stanie w 2- metrowych odstępach.

Przyjechałem do Rybnika, aby wraz z innymi samorządowcami porozmawiać o tym, jaki gest solidarności możemy wykonać. Wszyscy wiemy, że sytuacja na Śląsku, na kopalniach jest trudna.

– mówił Trzaskowski na rynku w Rybniku:

Ja znam samorządowców ze Śląska i wiem, że sobie poradzą. Ale chcemy się zastanowić nad formą pomocy. Idziemy do ratusza, żeby już nie przedłużać, bo rzeczywiście zebrało się tu dużo osób, tam będziemy rozmawiać o pomocy dla miast śląskich.

Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic, prezes Związku Miast Polskich zwracał uwagę, że samorząd, niezależnie od pandemii jest w bardzo złej sytuacji:

Wygrana Rafała Trzaskowskiego jest dla nas ważna.

Trzaskowski, gdy już odchodził wołał do tłumu:

Śląsk to są najtwardsi ludzie, wszystkie miasta Polski zawsze będą z Wami solidarne, nie pozwolimy dzielić ludzi i pamiętajcie, że są tacy gorole, którzy was rozumieją i was szanują.

Posłuchaj:

Konferencja prasowa na rynku się nie odbyła, nikt nie zadał pytania, samorządowcy przestraszeni ilością ludzi, przenieśli się na rozmowy w salach Urzędu Miasta Rybnika.

Rafał Trzaskowski bywa w Rybniku, ponieważ z tego miasta pochodzi rodzina jego żony. Śląskie korzenie Małgorzaty Trzaskowskiej są często podkreślane przez prezydenta stolicy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj