Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trzecie zwycięstwo w sezonie piłkarzy ROW-u Rybnik

Facebook Twitter

Wczoraj (11.09.) rozegrali awansem spotkanie 7. kolejki trzeciej ligi, na własnym stadionie podejmowali Stal Brzeg. Mecz zakończył się ich zwycięstwem 2:0. Gole już w pierwszej połowie spotkania strzelali Bartłomiej Polok i Dawid Plizga.

W drugiej odsłonie przeważali goście, swoje sytuacje do strzelenie gola miał też ROW, ostatecznie kibice nie zobaczyli więcej bramek. Ważne, że zagraliśmy dobrze od pierwszej minuty – mówił po meczu Paweł Mandrysz:

Myślę, że wreszcie w pierwszej połowie pokazaliśmy, że naprawdę potrafimy grać w piłkę, bo dotychczas bywało tak, że gdzieś te pierwsze połowy, były dla nas trudne, męczyliśmy się, graliśmy nerwowo. Myślę, że dzisiaj to było całkowicie inaczej, udało się szybko strzelić dwie bramki, dążyliśmy do zdobycia trzeciej, pierwszą połowę w pełni kontrolowaliśmy (…).

Po odejściu trenera Jacka Trzeciaka, we wczorajszym meczu zespół ROW-u po raz pierwszy poprowadził duet trenerów Michał Podolak – Marek Hanzel. Pierwszy z nich widniał w pomeczowym protokole jako główny trener. Stres był? Pytał Robert Krzyżaniak:

Na pewno, nie będziemy się oszukiwać, Jacek Trzeciak zrobił tutaj fajną robotę. Fajna była chemia między nim a zawodnikami, poszedł do innego klubu. Wiadomo, zwięliśmy to z Markiem, ale też nie wiedzieliśmy do końca jak nas przyjmie drużyna, jako ten sztab szkoleniowy. Natomiast myślę, że pierwsze koty za płoty, oby do przodu. W rozmowie prezes Frystacki przekazał, że ja jestem pierwszym trenerem, moim asystentem jest Marek Hanzel, musimy rozejrzeć się za trenerem bramkarzy, natomiast ani cele, ani okres naszej pracy nie został określony.

Trener Podolak był zadowolony ze zwycięstwa i faktu, że zespół po raz pierwszy w sezonie nie stracił w meczu bramki:

Dzięki wygranej ROW awansował na 3. miejsce w tabeli grupy trzeciej III ligi, ale przypomnijmy, że pozostałe zespoły swoje mecze 7. kolejki rozegrają dopiero w weekend. Pniówek Pawłowice w sobotę (14.09.) będzie podejmował MKS Kluczbork.

ROW 1964 Rybnik – Stal Brzeg 2:0 (2:0)
1:0 Bartłomiej Polok 10′
2:0 Dawid Plizga 29′

ROW 1964 Rybnik:
Aleksander Łubik – Jan Janik, Piotr Pacholski, Marek Krotofil, Przemysław Szkatuła, Radosław Dzierbicki, Szymon Jary, Bartłomiej Polok, Paweł Mandrysz, Marcin Wodecki (75′ Yaroslav Baranskyi), Dawid Plizga.

Stal Brzeg:
Adrian Szady – Michał Kuriata, Piotr Niewieściuk, Michał Maj, Karol Danielik, Bartłomiej Kolanko (68′ Dominik Wejerowski), Dominik Kuboń (46′ Mateusz Dychus), Mateusz Cieślik (62′ Dawid Kamiński), Dawid Pożarycki, Tomasz Gajda, Damian Celuch.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022