Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trzej pijani rowerzyści zatrzymani w Chałupkach. Rekordzista miał prawie cztery promile

Facebook Twitter

W czwartek około godz. 12:45 w ręce krzyżanowickich stróży prawa w tym dzielnicowego wpadło trzech pijanych rowerzystów. Cała trójka to mieszkańcy powiatu raciborskiego.

Mężczyźni zostali zatrzymani w Chałupkach na ulicy Długiej, gdy poruszali się całą szerokością drogi. Tor jazdy cyklistów ewidentnie wskazywał, że są pijani. Przypuszczenie to potwierdziło się, gdyż pierwszy z nich 33-latek po przebadaniu w swoim organizmie miał prawie 4 promile alkoholu. Jego kompani to 22-latek mający ponad jeden promil alkoholu w organizmie i 43-latek, który wydmuchał prawie 2,5 promila.

Po sprawdzeniu rowerzystów w policyjnych systemach stróże prawa ustalili, iż posiadają oni już sądowy zakaz kierowania rowerami. Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Piłeś, nie wsiadaj na rower

W myśl obowiązujących przepisów rowerzysta, który znajduje się stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych, natomiast ci, którzy jechali rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostaną ukarani mandatem w wysokości 500 złotych.

Po nowelizacji przepisów, zaostrzone zostały kary dla tych rowerzystów, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu i spowodują zagrożenie w ruchu drogowym. Policjant, który zatrzymał takiego rowerzystę ma prawo skierować sprawę do sądu.

Za raciborską policją przypominamy, jazda na podwójnym gazie jest niebezpieczna i zagraża życiu i zdrowiu nie tylko samemu kierowcy , który porusza się pod wpływem alkoholu ale też jest niebezpieczna dla innych użytkowników dróg.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj