Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trzęsienie ziemi w sejmiku. Kuczera w Radiu 90: „Wizyta Kaczyńskiego zrobiła swoje”

Facebook Twitter

Wojciech Kałuża nie jest już wicemarszałkiem sejmiku śląskiego. Radny z Żor zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Wczoraj (21.11) zmienił się układ sił w sejmiku. Marszałek Jakub Chełstowski przeszedł wraz z grupką radnych z PiS do Ruchu Samorządowego "Tak dla Polski".

Tym samym Prawo i Sprawiedliwość straciło większość w tym najważniejszym w województwie gremium i już nie rządzi na Śląsku. Przypomnijmy, że Wojciech Kałuża to radny wojewódzki, po wyborach, w których startował z list Koalicji Obywatelskiej, przeszedł do PiS, później został wybrany wicemarszałkiem. Teraz zrezygnował z tej funkcji. Zmianę układu sił w sejmiku śląskim komentował poranny gość Radia 90 prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

Piotr Kuczera: Dwa tygodnie wizyty Jarosława Kaczyńskiego zrobiły swoje. Pan Marszałek Chełstowski, słuchając wypowiedzi, nie zobaczył niczego, co pokazywałoby, że Śląsk samorządowy, województwo śląskie samorządowe będzie silniejsze. Nie zobaczył pomysłu i przede wszystkim, myślę, że to punkt, który przelał czarę goryczy, zauważył, że środki europejskie i ich pozyskiwanie nie jest wcale strategiczne dla Prawa i Sprawiedliwości. Czytałem wypowiedź, że nie do końca PiS lubi samorządy i coś na rzeczy szczególnie jest, w kontekście tworzących się budżetów. Również budżetu województwa śląskiego.

Czy to dobra zmiana dla Śląska ? Poranny gość Radia 90 ma nadzieję, że tak:

Piotr Kuczera: W mojej ocenie, wszyscy, którzy chcą wspierać proeuropejskie ruchy, chcą wspierać napływ pieniędzy unijnych dla Polski, szczególnie dla obszarów pogórniczych, górniczych. Program 'Sprawiedliwej Transformacji” jest dedykowany dla województwa śląskiego. Myślę, że pan marszałek też zobaczył tę gigantyczną stratę, która może nas dosięgnąć. Stąd takie, a nie inne reakcje.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 marca 2023