Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trzy klasy II LO w Rybniku na kwarantannie. W „Powstańcach” ciąg dalszy nauczania zdalnego

Facebook Twitter

Nauczyciel z koronawirusem w II LO w Rybniku. To kolejna szkoła gdzie dotarł wirus. Trzy klasy, dwie pierwsze i jedna druga objęte zostaną kwarantanną i wdrożone zostanie nauczanie zdalne.

Nagroda im. Profesora Józefa Pietera

Informacje te potwierdziła w rozmowie z naszym reporterem Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku:

Tam pojawił się jeden nauczyciel z pozytywnym wynikiem, trzy klasy na nauczaniu zdalnym. Mamy weekend zobaczymy jak ta sytuacja się rozwinie z  początkiem tygodnia.

Tymczasem nauczanie zdalne w I LO w Rybniku przedłużone do przyszłego piątku (9.10.) Taką decyzję podjęto po zachorowaniu na Covid- 19 kolejnego nauczyciela w szkole. Przypomnijmy: od czwartku (1.10.) w szkole zawieszono zajęcia dla wszystkich klas i prowadzone są one zdalnie. Tak samo będzie również w nadchodzącym tygodniu:

Aktualnie w uzgodnieniu z sanepidem, dyrektor szkoły  także w uzgodnieniu z Kuratorium Oświaty, podejmie decyzję o tym, że w I Liceum Ogólnokształcącym nadal będzie prowadzone nauczanie zdalne, ze względu na kolejny pozytywny wynik jedno z nauczycieli. Najprawdopodobniej tak będzie do piątku w przyszłym tygodniu.

W sumie w Liceum im. Powstańców Śląskich w Rybniku potwierdzono 4 przypadki zakażeń wśród nauczycieli i jedno zakażenie wśród uczennic i uczniów.

Po miesiącu nauki w rybnickich szkołach koronawirus pojawił się w dwóch liceach oraz w dwóch szkołach podstawowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj