Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trzy kolejne miesiące aresztu dla podejrzanego o zastrzelenie policjanta w Raciborzu

Facebook Twitter

O kolejne trzy miesiące przedłużono areszt tymczasowy dla Radosława Ś. podejrzanego o zastrzelenie policjanta z Raciborza. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie w pierwszym kwartale przyszłego roku, możemy spodziewać się skierowania tej głośnej sprawy do sądu.

Zabójstwo na służbie Michała Kędzierskiego odbiło się szerokim echem w całym kraju. Przypomnijmy, 4 maja 40 -latek z Raciborza przebrał się za policjanta i kontrolował na jednej z dróg samochody. Gdy na miejsce dojechali policjanci, mężczyzna wyjął broń i oddał strzał w kierunku policjanta, niestety strzał był śmiertelny.
Dotychczas zebrany materiał pozwala przyjąć, że Radosław Ś. dopuścił się popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Mówi Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Karina Spruś: Podejrzany w swoich wyjaśnieniach sformułował swoją wypowiedź w ten sposób, że stwierdził, iż przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Jednakże wskazując na niepamięć trudno tutaj mówić o tym, że ta deklaracja związana z przyznaniem się do zarzuconego mu czynu w jakikolwiek sposób zmienia nasze spojrzenie na dotychczas zebrany materiał dowodowy. Muszę podkreślić, że co prawda jeszcze nie zakończyliśmy zbierania materiału dowodowego w sprawie, ale ten już dotychczas zebrany materiał w naszej ocenie w sposób niebudzący wątpliwości pozwala przyjąć, że Radosław Ś. dopuścił się popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

Z opinii biegłych lekarzy psychiatrów wynika, że Radosław Ś. podejrzany w chwili popełnienia zarzucanych mu przestępstw był poczytalny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022