Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trzy kolejne niewybuchy na raciborszczyźnie

Facebook Twitter

Trzy kolejne niewybuchy na raciborszczyźnie. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło miejscowości Kornowac, gdzie rolnik podczas prac ziemnych znalazł niebezpieczny przedmiot. Drugie dotarło z Wojnowic.

W Wojnowicach na jednej z posesji przy Cukrowniczej podczas prac w ogrodzie, znaleziono pocisk przeciwpancerny. Trzecia informacja pochodziła z Kuźni Raciborskiej. W tym przypadku w lesie na pocisk artyleryjski natknął się leśniczy. Policjanci potwierdzili, że to pamiątki z okresu II wojny światowej, zajęli się nimi już saperzy.

We wszystkich przypadkach zgodnie z obowiązującymi procedurami na miejsce skierowani zostali policjanci przeszkoleni z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy wstępnie potwierdzili, że są to pamiątki II wojny światowej.

Raciborscy policjanci oraz policjanci z komisariatów w Kuźni Raciborskiej i Krzyżanowicach zabezpieczyli miejsca znalezienia niebezpiecznych znalezisk. Ze względu, iż niewybuchy znajdowały, się w dalekiej odległości od zabudowań nie było podstawy do ewakuacji domostw. Pierwsze dwa niewybuchy zabrali wczoraj (13.03.) wojskowi saperzy, natomiast trzeci zostanie zabrany dziś (14.04.).

Policjanci chwalą postawy mieszkańców, którzy w ostatnim czasie na terenie powiatu raciborskiego ujawnili niebezpieczne pamiątki pochodzące z czasów II Wojny Światowej. We wszystkich przypadkach osoby te o swoim znalezisku powiadomiły Policję i nie ruszały pocisków, które są bardzo niebezpieczne, a ich przemieszczenie może zakończyć się tragedią.

Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić!

Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być śmiertelnym zagrożeniem. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Przypominają również o niezwłocznym zgłaszaniu takich znalezisk Policji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022