Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trzy nowe pokoje w jednym domu! Zobacz jak Piękne Anioły odmieniły życie Olka, Gabrysia, Floriana i Emilki

Facebook Twitter

Pani Ania samotnie wychowuje czwórkę dzieci: 2-letniego Olka, 7-letniego Gabrysia, 10-letniego Floriana i najstarszą z rodzeństwa - 12-letnią Emilię. Mieszkają w ogromnym domu, ale ze względu na jego stan, dzieci nie miały swojego kącika. Do czasu, aż progu ich domu nie przekroczyły Piękne Anioły!

Matka z dziećmi przebywała praktycznie w jednym pokoju na parterze i tylko nocami wędrowała ze swoją gromadką na górę, aby tam w zimnym i zagrzybiałym pomieszczeniu spędzić noc. W związku z tym, że w „sypialni” brakowało miejsca, Gabriel sypiał na materacu obok łóżka mamy.

Losy tej rodziny są bardzo trudne. Wszyscy członkowie rodziny starają się zapomnieć o tym, czego doświadczyli od najbliższej im osoby. Pani Ania ze względu na wiek najmłodszego dziecka nie może podjąć zatrudnienia i utrzymuje się tylko i wyłącznie ze świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

Dzieci do tej pory przebywały w jednym maleńkim pomieszczeniu będącym zarazem prasowalnią, miały jedno biurko.

Mama o własnych siłach i z odłożonych środków zakupiła panele mając nadzieję, że może kiedyś będzie ją stać na przygotowanie dzieciom pokoju. Po jakimś czasie wiedziała już, że to marzenie, bo świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego nie starcza nawet na zaspokojenie podstawowych potrzeb.

Pani Ania często płacze – boi się, że nie wystarczy na opał, na zakup podręczników. Cały czas próbuje też dzieci kochać „za dwóch” mimo iż jest z nimi sama…

Emilia jako dojrzewająca dziewczynka pragnęła odrobiny intymności i marzyła o swoim własnym pokoju. Lubi taniec i muzykę i jest niezwykle uzdolniona plastycznie. Jest też bardzo dobrą uczennicą.

Gabriel i Florian chcieli dzielić wspólnie nowy pokój chociaż ich zainteresowania są bardzo różne. Gabriel kocha piłkę nożną, a Florian gry komputerowe, związane z logicznym myśleniem.

W nowym pokoju dla Gabriela została więc przygotowana ściana lewa i mebelki związane z tematyką piłkarską, natomiast dla Floriana ściana prawa, na której ustawiono meble związane tematycznie z komputerami.

Chłopcy po wejściu do pokoju nie mogli uwierzyć, że mimo iż mają wspólny pokój, każdy z nich ma kącik związany z ich własnym zainteresowaniem. To tak jakby każdy z nich miał osobny pokój.

I jeszcze pokój, którego miało nie być – dla najmłodszego Aleksandra. Na dwa dni przed oddaniem pokoi do użytku, firma Meblik zaoferowała Pięknym Aniołom dostarczenie mebli dla najmłodszego z rodzeństwa.

Na górze znalazło się jeszcze jedno małe pomieszczenie, które własnymi rękami przygotował do umeblowania dziadek dzieci. Nocami malował ścianę, kładł wykładzinę, aby niespodzianka pokojowa była również udziałem Aleksandra.

Do Aleksandra mebelki przyjechały rano w dniu, w którym przekazywano do użytku pokoje pozostałego rodzeństwa, Piękne Anioły i ich pomocnicy pracowali co tchu do ostatniej chwili!

Emilia powiedziała po wszystkim, że nawet nie marzyła o takim pokoju, wiedziała, że będzie ładny, ale to co zobaczyła, przeszło jej najśmielsze oczekiwania.

Niespodzianka od mamy dla Aniołów – pyszny tort w kształcie anielskiego domku.

fot. Jagoda Barteczko

Kto i co kupił

Meblik – nasz zaprzyjaźniony sponsor przekazał nam mebelki do pokoju chłopców i Emilii. Firma wykonała też projekty pokoi zgodnie z upodobaniami dzieci i szybko i sprawnie przeprowadziła ich montaż. Pieniądze na materiały budowlane – Paweł Małaszyński – jako laureat VI edycji plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności przekazał czek na 5 tys. zł, które wykorzystano na zakup potrzebnych do pracy materiałów budowlanych. Prace budowlane – osadzeni z ZK z Jastrzębia i wiele życzliwych osób, które w ostatnich godzinach do późna pomagały w ostatnich szlifach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2021