Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trzy nowe tablice na szlaku „Racibórz Retro”. Przejdź szlakiem historii miasta

Facebook Twitter

Szlak "Racibórz Retro" z kolejnymi tablicami. Trzy kolejne zdjęcia pokazujące miasto nad Odrą sprzed lat pojawiły się na ulicach Raciborza: na Placu Wolności, naprzeciwko budynku starej policji, w Parku Roth, u stóp pozostałości po pomniku poległych w czasie I wojny światowej i przy ulicy Wojska Polskiego, przy dawnej SP4.

Przypomnijmy: tablice są ustawiane tak, by osoba oglądająca zdjęcie, mogła porównać aktualny wygląd danego miejsca z jego historycznym wizerunkiem.

A szlak „Racibórz Retro” powstał rok temu, jak mówił wówczas wiceprezydent Raciborza, Dawid Wacławczyk, by pokazać interesującą historię miasta:

Dawid Wacławczyk: Dzisiaj w Raciborzu mamy jeszcze trochę tej materii zabytkowej, mamy kilka miejsc sympatycznych. Mamy zielone miasto, jesteśmy w mieście parków, których skwerów jest więcej niż przed wojną. Ale był teatry, miejsca handlowe, było „Cafe Residenz” był „Ritz Cafe”. Myślę, że cieszymy się Raciborzem, jaki jest dzisiaj, ale pamiętajmy, jakie ma korzenie i czerpmy, inspirujmy się tą myślą architektoniczną i urbanistyczną, która była obecna przed wojną.

fot. raciborz.pl

W Raciborzu ustawiono także tablice przy dwóch miejskich muralach, przy Szewskiej i Chopina, przybliżają genezę tych malowideł.

Czytaj takze:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023