Trzy tercje to za mało dla jastrzębskich hokeistów

Dwa weekendowe mecze jastrzębian trwały dłużej niż regulaminowych 60 minut. Najpierw w piątek (02.01) wyjazdowe spotkanie w Sanoku zakończyła seria rzutów karnych, w których lepsi byli gospodarze. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Wczoraj (04.01.) na Jastorze JKH GKS zmierzył się GKS-em Tychy.

Jastrzębianie byli bliscy wygranej w regulaminowym czasie gry, ale na 4 sekundy przed końcem spotkania zespół z Tychów strzelił gola i wyrównał na 2:2. Decydująca bramka padła w 4 minucie dogrywki, zwycięskiego gola strzelił Mateusz Danieluk. Jutro JKH GKS zmierzy się na wyjeździe z Orlikiem Opole.

CIARKO PBS BANK KH SANOK – JKH GKS JASTRZĘBIE 2:1 k. (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 2:1)

• 1:0 – 24:58 – Robert Kostecki – Martin Richter, Michael Cichy
  • 1:1 – 39:25 – Łukasz Nalewajka – Leszek Laszkiewicz, Maciej Urbanowicz
  • 2:1 – 65:00 – Michael Cichy (decydujący rzut karny)

Ciarko PBS Bank KH Sanok: Pitton (Skrabalak) – Williams, Dutka, Danton, Pietrus, Endál – Richter, Zaťko, Šinágl, Vozdecký, Cichy, Kostecki – Rąpała, Turoň, Strzyżowski, Wilusz, Biały – K. Ćwikła, Demkowicz, Wanat, R. Ćwikła, Mermer.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Odrobny) – Aleksyuk, Rompkowski, Laszkiewicz, Bondariev, Urbanowicz – Protivný, Bryk, Świerski, Steber, Danieluk – Němeček, Pastryk, Plichta, Ł. Nalewajka, Drzewiecki – Górny, Kantor, Marzec, R. Nalewajka, Przygodzki.

Kary: 10 min – 10 min / Strzały: 38-36 /

JKH GKS JASTRZĘBIE – GKS TYCHY 3:2 d. (0:1, 0:0, 2:1, 1:0)