Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

TS ROW Rybnik pożegnał się z ekstraligą. Zespół przegrał 0:4 z AZS-em UJ Kraków [FOTO]

Facebook Twitter

Tylko rok trwała "przygoda" piłkarek nożnych TS ROW-u Rybnik w ekstralidze. Popularne "frelki" rozegrały w minioną sobotę (29.05.) ostatni mecz tego sezonu. Zespół przegrał na stadionie w Niedobczycach 0:4 z AZS-em UJ Kraków.

Rybniczanki z czterema punktami na koncie zakończyły rozgrywki na ostatniej pozycji w tabeli i spadły do pierwszej ligi.

To był dla nas bardzo trudny sezon, niestety tylko jeden zagrałyśmy na najwyższym ligowym poziomie w kraju i spadamy

– mówiła po meczu kapitan TS ROW-u:

Patrycja Matla: Jeden myślę, że za krótko, chociaż byłyśmy słabsze w całym sezonie patrząc na to z perspektywy wszystkich 22 kolejek. Początek był obiecujący, potem małe roszady, w całej drużynie kilka dziewczyn odeszło, też koronawirus spowodował to, że nie które dziewczyny też nie mogły z nami być. Ten sezon jest dość nieudany, może to jest złe podejście ale myślę, że dobrze że spadamy z tej ligi, będziemy mieć czas się odbudować i podejść do tego mądrzej, lepiej i spróbować za rok wrócić.

Patrycja Matla zostaje w drużynie, podpisała kontrakt na kolejne dwa lata.

Kapitan TS ROW-u Patrycja Matla

Zespół będzie także nadal prowadził obecny szkoleniowiec TS ROW-u:

Krzysztof Klonek: Trzeba powiedzieć, że sezon był słaby. Ja widzę wiele błędów, które sam osobiście popełniłem. Bardzo się cieszę, że dostałem taki kredyt zaufania w postaci tego, że mnie tutaj zatrudnili. Nie udało się spełnić oczekiwań, nie utrzymaliśmy tego w ekstralidze, natomiast bardzo cieszę się, że dostałem kolejną szansę w pierwszej lidze, myślę że napiszemy nowy rozdział tej książki, która się rozpoczęła ze mną. Myślę, że to będzie rozdział bardziej optymistyczny, lepszy, myślę że ta pierwsza liga będzie znacznie lepsza w naszym wykonaniu- tego sobie życzę żeby współpracować z dziewczynami, które naprawdę chcą zostawić tutaj serce, takie dziewczyny mamy i oczywiście będziemy poszukiwać kolejnych, stworzymy taki zespół z którego Rybnik będzie dumny.

Szkoleniowiec TS ROW-u Krzysztof Klonek

Teraz przed władzami klubu czas na budowę nowego składu i poszukiwanie wzmocnień. Jesienią TS ROW walczył będzie na pierwszoligowych boiskach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj