Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

TS ROW Rybnik będzie bronić tytułu Mistrza Polski

Facebook Twitter

Rusza nowy sezon Ekstraklasy Futsalu Kobiet! Rybniczanki w minionym sezonie okazały się najlepszym zespołem w kraju, wygrywając rozgrywki w grupie południowej Ekstraklasy, a później turniej finałowy. Powtórzyć ten rezultat będzie ciężko.

fot. Paweł Wengerski

Edyta Botor i Andżelika Dąbek zapowiadają jednak walkę o każdy punkt:

Botor: Na hali lubimy grać, potrafimy. Mam nadzieję, że będziemy grać o najwyższe cele, mamy Mistrza Polski, chcemy go obronić. Mam nadzieję, że wrócą jeszcze do nas zawodniczki, które w futsalu też z nami powalczą.

Dąbek: Cieszę się bardzo, że ten sezon halowy się rozpoczyna, bo już trochę wyczekiwałyśmy. On jest bardzo krótki, więc musimy się nacieszyć, póki jest. Myślę, że będzie trudniejszy niż poprzednio. Wszyscy będą mocniej nastawieni na Mistrza. Wiemy też jak było sezon temu, dwa temu, kiedy to UJ Kraków zdobywał Mistrzostwo, zawsze to była dodatkowa motywacja, jak grało się z taką drużyną. Będzie trudniej, ale za to ciekawiej.

W zespole nastąpiło kilka zmian. Przede wszystkim nadal nie wiadomo, czy do drużyny powrócą stanowiące o jej sile w zeszłym sezonie Agata Sobkowicz i Magdalena Wojcik, które zmieniły klub w rozgrywkach na boiskach trawiastych, na GKS Katowice. Rozmowy w tej sprawie trwają. Do zespołu z Katowic przeszła także latem Anna Konkol, wiadomo, że ona na pewno nie wróci do TS ROW-u na sezon halowy. Ale wraca Aneta Szymanowska, która latem nie grała, bo zdecydowała się jedynie na grę w hali, teraz ma pomóc drużynie. Z funkcji trenera zrezygnował mający objąć zespół w tych rozgrywkach Samuel Jania. Pierwszym trenerem zespołu będzie Łukasz Wojtala. Pierwszy mecz TS ROW rozegra już w niedzielę (18.11.), na wyjeździe zmierzy się z ISD-AJD Częstochowa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022