Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

TS ROW Rybnik gromi, 13:0 w meczu z Osieczanami

Facebook Twitter

Piłkarki TS ROW-u Rybnik coraz bliżej awansu do ekstraligi. W niedzielę (09.02.) rybniczanki rozegrały ostatnie spotkanie tego sezonu we własnej hali. Rozgromiły Olimpię Osieczany, wygrywając […]

www.facebook.com/TS-ROW-Rybnik

Piłkarki TS ROW-u Rybnik coraz bliżej awansu do ekstraligi. W niedzielę (09.02.) rybniczanki rozegrały ostatnie spotkanie tego sezonu we własnej hali. Rozgromiły Olimpię Osieczany, wygrywając aż 13:0.

Do bramki przeciwniczek trafiło aż 9 piłkarek TS ROW-u. Najskuteczniejsza była kapitan zespołu, Edyta Botor, która strzeliła 3 gole.

Żaden mecz nie jest łatwy, ale ten akurat fajnie się ułożył dla nas. Myślę, że innego wyniku tutaj by nie mogło być, jak te 13:0. Fajnie, że mamy te 3 punkty, ale jeszcze trzeba myśleć o tym ostatnim meczu, żeby awansować do tej ekstraligi. Nie możemy też jakoś kalkulować, za tydzień w sobotę gramy na wyjeździe z Katowicami. Tam też chcemy zdobyć trzy punkty, żeby już spokojnie myśleć o tej ekstralidze.

Radio 90: czyli dzisiaj uczyniłyście kolejny krok, kroczek?

Taki przed ostatni nasz mały kroczek, mamy nadzieję, że za tydzień się uda postawić ten ostatni.

Zadowolony ze zwycięstwa był szkoleniowiec TS ROW-u, Łukasz Wojtala:

Taki był sam zamysł przed tym meczem, żeby wyjść spokojnie na to spotkanie, żeby rozegrać je przede wszystkim bez urazów, ponieważ jesteśmy w trakcie okresu przygotowawczego już na sezon trawiasty, więc też zależało mi na tym, żeby dziewczyny zeszły na tym bez urazów. Udało się, zrealizowaliśmy wszystkie swoje założenia, dziewczyny z uśmiechem rozegrały całe spotkanie. Wysokie zwycięstwo, na zero z tyłu, więc to na pewno cieszy. Dziewczyny stworzyły sobie dzisiaj bardzo dużo sytuacji do zdobycia bramek. Trochę brakowało w pewnym momencie skuteczności, ale myślę, że przeciwnik też nie powinien na tak wysoką porażkę zasługiwać.

Rybniczanki rozegrają jeszcze jedno spotkanie, w najbliższą sobotę (15.02.) zespół zagra na wyjeździe z AZS Uniwersytetu Śląskiego Katowice. By przypieczętować awans i nie oglądać się na wyniki rywalek, TS ROW musi to spotkanie co najmniej zremisować.

TS ROW Rybnik – LKS Olimpia Osieczany 13:0 (7:0)

Bramki: Lizoń (1.), Botor (3., 12., 34.), J. Krzyżok (7.), Soquessa (13., 21.), Sobota (14.), Parzych (17., 36.), Garcarczyk (26.), Kozielska (29.) Nowosielska (39.)

TS ROW: Lemańczyk – Sobota, Soquessa, Botor, Lizoń – Kozielska, J. Krzyżok, A. Krzyżok, Nowosielska, Wywrot, Garcarczyk, Parzych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2020