StartSport Wiadomości Wiadomości dnia Wideo

TS ROW Rybnik w I lidze [WIDEO]

 To ogromny sukces zespołu budowanego od podstaw, w którym występuje wiele wychowanek. To był nasz kolejny dobry sezon – mówi trener TS ROW-u Rybnik, Remigiusz Danel:

Mamy awans; cel, który założyliśmy sobie na początku i został zrealizowany. Wszystko jest tak, jak ma być. Jestem zadowolony ogólnie z drużyny, bo tu każda dziewczyna, czy to juniorka czy seniorka dokładała cegiełkę do tego, oczywiście opieraliśmy się na doświadczonych dziewczynach i to one zrobiły swoje (…)Ale młode dziewczyny, juniorki, zagrały też dobry sezon, równy sezon i to też przyczyniło się do awansu.

Z awansu cieszy się także liderka zespołu, Agata Sobkowicz. Jak ocenia sezon?

Można go ocenić dobrze, a nawet bardzo dobrze, dwie wpadki czyli przegrane, nie powinny nam się przydarzyć, bo z Zabrzem strata bramki w sumie w ostatniej minucie, ale myślę, że bardzo dobrze, bo jest awans (…). Poprawiłyśmy grę w ataku, grę w obronie. 

Zadowolony z sezonu, nie tylko pierwszej drużyny, jest także prezes klubu, Tomasz Kieczka, który już patrzy w przyszłość. Czy w drużynie zostaną podstawowe zawodniczki? Na co w przyszłym sezonie będzie stać zespół? Posłuchaj:

Czy pierwsza liga piłki nożnej kobiet zawita na stadion przy ulicy Gliwickiej? Prezes Kieczka jest ostrożny w deklaracjach, jak mówi jeżeli będzie taka szansa klub na pewno z niej skorzysta, jeżeli nie, zespół nadal będzie rozgrywał swoje mecze na boisku w Kamieniu.

Zostaw komentarz