TS ROW Rybnik wreszcie wygrał

Piłkarki nożne TS ROW-u Rybnik wygrały pierwszy mecz tej wiosny. Wczoraj (27.03.) pokonały na stadionie w Boguszowicach Pogoń Tczew 1:0.

Decydująca bramka padła pod koniec pierwszej połowy spotkania a zdobyła ją Maja Fal. W drugiej części gry zespół Pogoni dążył do wyrównania, ale ostatecznie z trzech punktów cieszyły się rybniczanki. Ze zwycięstwa cieszył się trener TS ROW-u, Arkadiusz Tracz.

Arkadiusz Tracz: Wreszcie zrobiliśmy punkty, strzeliliśmy bramkę, wydaje mi się, że już ostatnie mecze były dużo lepsze niż wyniki, które na to wskazywały. Brakowało skuteczności z przodu i koncentracji moim zdaniem z tyłu. Co dzisiaj było zrealizowane. Najważniejsze, że dziewczyny do końca realizowały założenia taktyczne i trzymały dyscyplinę na boisku. Dało nam to te 3 punkty i to są bardzo ważne 3 punkty w kontekście walki o utrzymanie. Dlatego, że mamy 3 tygodnie przerwy, wracamy do lepszego składu, wracają dziewczyny po kontuzjach. Myślę, że te 3 tygodnie na tyle przepracujemy, że następne 7 meczów to będzie nowe rozdanie.

Po wczorajszej wygranej TS ROW Rybnik ma na swoim koncie 11 punktów i zajmuje 10. miejsce w tabeli I ligi. Drugie są piłkarki SWD Wodzisław Śląski, które w ten weekend nie grały, ich mecz z Resovią został przełożony na 27 kwietnia.