Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piłkarskie derby regionu dla TS ROW-u Rybnik

Facebook Twitter

Piłkarski derby regionu dla TS ROW-u Rybnik. Wczoraj ( 25.09.) rybniczanki podejmowały na boisku w Kamieniu SWD Wodzisław Śląski.

Mecz zakończył się zwycięstwem TS ROW-u 4:0 po dwóch golach Julii Krzyżok i po trafieniach Jessici Pluty i Karoliny Szczypki. Ta ostatnia zdobyła pierwszą bramkę spotkania nieprawidłowo, strzelając bezpośrednio po wznowieniu gry rzutem sędziowskim. Sędzia uznała jednak gola. Szkoda tej przegranej, bo to nie był zły mecz w naszym wykonaniu  – mówił po spotkaniu trener SWD, Wojciech Glenc.

Zagraliśmy chyba najlepszy mecz w tym sezonie. No ale porażka 4:0. mamy jeden problem w tym sezonie, nie mamy skuteczności. Brakuje nam bramek, może znowu mówię coś, co nie wiąże się z prawdą, bo parę dni temu osiem bramek strzeliliśmy Daleszycom. Natomiast gdyby lepsza skuteczność, może byłoby inaczej. Nie chce znowu zwalać na sędziów, wszyscy wiedzą pierwsza bramka nieprawidłowo. Bezpośrednio zawodniczka z rzutu sędziowskiego nie może strzelić bramki. Muszą dwie zawodniczki dotknąć piłki.

Z wygranej cieszyła się piłkarka TS ROW-u, Żaneta Sobota

To był derby, więc każdy chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Wola walki, agresja i determinacja w takim meczu jest razy dwa. Gdzieś tam próbowały nam uprzykrzyć grę, ale nie dałyśmy się i najważniejsze są 3 punkty.

TS ROW z kompletem sześciu zwycięstw i 18. punktów jest liderem w tabeli grupy południowej pierwszej ligi. Wodzisławianki zajmują 7. lokatę. Teraz piłkarki czeka przerwa. Dopiero 12 października rozegrają następną kolejkę spotkań. Do Wodzisławia przyjedzie Gol Częstochowa, a TS ROW zagra na wyjeździe z wiceliderem, Resovią Rzeszów.

TS ROW Rybnik – SWD Wodzisław Śląski 4:0 (2:0)

Bramki: Karolina Szczypka (12.), Julia Krzyżok (39., 78.), Jessica Pluta (90.+1)

TS ROW: Pierwszy skład: Kuś, Konieczna, Lizoń, Kubik, Szczypka (74. Pluta), Matla, Sobota, Guzik (Soquessa), Krzyżok J. (80. Głowacka), Botor, Rosak.

SWD: Rybacka, Skupień, Kasperska, Jaszek, Wołczyk, Grzonka, Mandrela (60. Kelner), Zawadzka, Gulec, Jaskółka (70. Nierychło), Gałuszka-Bielica.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj