TS Volley Rybnik – Delic-Pol Częstochowa 3:0

Dobra passa trwa nadal. Siatkarze Volley Rybnik mogą cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. Wygrana 3:0 (25:15, 33:31, 25:18) z Delic-Pol Norwid Częstochowa była ich trzecim zwycięstwem z rzędu. Zespół potwierdza, że jest w dobrej formie i w tym sezonie chce walczyć o naprawdę wysoką lokatę w tabeli.

Przewaga gospodarzy była widoczna już od samego początku spotkania. Szybko zdobyli pięć pierwszych punktów, zostawiając rywali daleko w tyle. Dobrą grą, zarówno w bloku jak i w ataku, rybniczanie wygrali pierwszy set różnicą 10 punktów. Siatkarze z Częstochowy podjęli walkę dopiero w drugim secie. Niestety gościom zabrakło zimnej krwi w końcowej części seta i gospodarze mogli cieszyć się z wyniku 2:0. Ostatnia partia meczu okazała się tylko formalnością – wygrana do osiemnastu, pokazała jak wielka przepaść istniała pomiędzy rywalami. Drużyna Volley Rybnik zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli.