TS Volley Rybnik niepokonany! Wspaniała forma liderów II Ligi

W dzień Św.Patryka (17.03.) TS Volley Rybnik zmierzył się z UMKS Kęczanin Kęty. Gospodarze na swoim boisku pokazali przed kibicami swą obecną formę. Już na samym początku spotkania można było usłyszeć głośny i wyraźny doping kibiców ze strony gospodarzy, który zdecydowanie zdominował kibiców rywali. Najbardziej wyróżniał się jednak górny sektor trybun na hali. Grupa dziewczyn wspierała naszych mężczyzn okrzykami, oklaskami, a nawet wuwuzelą.

Taki doping pozwolił Rybniczanom na świetne rozpoczęcie meczu (4:1) po czym nastąpił pierwszy time-out ze strony drużyny przeciwnej, która w szybkim tempie zaczęła przynosić rezultaty (4:6). Mimo odrobienia strat i wyjścia na prowadzenie zawodnikom TS Volley udało się w pierwszym secie doprowadzić do wyniku 20:15, po czym nastąpiła podwójna zmiana w ekipie gospodarzy, co tylko przypieczętowało zwycięstwo w pierwszym secie (25:20).

Drugi Set rozpoczął się od widocznej dominacji nad przeciwnikiem (14:6), nieprzerwaną serię punktów podtrzymywał i kontynuował kapitan drużyny gospodarzy – Błażej Podleśny, zdobywając 2 asy serwisowe i dalej będąc na zagrywce, zdobywał kolejne punkty wraz z drużyną, „uciekając” jeszcze bardziej rywalom z wynikiem. Ostatecznie Rybniczanie wygrali i drugi set 25:8.

W kolejnym etapie spotkania nieco lepiej radzili sobie goście, którzy prowadzili na początku (5:2) po czym trener Rybniczan – Dariusz Luks postanowił wprowadzić środkowego z numerem 4 na koszulce – Adama Lewko, który mocno wspomógł kolegów z boiska i momentalnie wyrównali straty (7:7). I choć mogło się wydawać, że zwycięstwo TS Volley Rybnik to jedynie formalność, goście nie odpuszczali, idąc za ciosem (11:11) (16:16). Przy wyniku 22:20 została dokonana kolejna podwójna zmiana w naszym polu gry. Rywale łącznie prosili o przerwę w grze 5 razy, podczas gdy gospodarze nie wykorzystali w czasie meczu ani jednej przerwy (time-out).

Pomimo dobrej gry obydwu klubów, Rybniczanie wygrali trzeci set (27:25), równocześnie zwyciężając całe spotkanie 3:0 w setach. Teraz przed drużyną TS Volley Rybnik faza play-off. Pierwszym rywalem drużyny z Rybnika będzie GKS II Katowice. Pierwszy mecz już za tydzień na boisku rywala.