TS Volley Rybnik zagra w play-offach

Siatkarze II ligi zakończyli sezon zasadniczy. W ostatnich meczach Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla wygrała 3:0 z SMS PZPS-em Spała, także bez straty seta Volley Rybnik pokonał AZS Politechnikę Opolską. Oba zespoły awansowały do rundy play-off.

Jastrzębianie zajęli w tabeli 5. miejsce i zmierzą się z TKS-em Tychy, a Volley zagra z Kęczaninem Kęty. Jak sezon i zasadniczy i przeciwnika w play-offach ocenia kapitan Volleya, Mariusz Jajus?

Było różnie, grupa jest bardzo ciężka, wydaje mi się, że jest najmocniejsza ze wszystkich grup II. ligowych. W tym roku mamy zespół bardzo młody i było do przewidzenia, że będziemy walczyć o miejsca od 5. do 7., będziemy grali z Kętami. Wydaje mi się, że zespół jest w naszym zasięgu, bardzo mało błędów popełniają. Jak zejdziemy do tej liczby błędów co przeciwnik, to myślę, że jesteśmy w stanie powalczyć z nimi. Jeśli chodzi o warunki fizyczne, to jest to zespół podobny do nas, także wszystko jest możliwe.

W swój zespół wierzy także trener Volleya, Wojciech Kasperski:

Takie mam przeczucie, że tutaj jakąś niespodziankę możemy sprawić. Myślę, że zespół też po tych dwóch ostatnich zwycięstwach prawidłowo zareaguje. Też być może na takim większym komforcie psychicznym też pokażemy dużą lepszą siatkówkę. Taką siatkówkę, którą potrafimy grać, ale fragmentami, nie w całości, nie całe mecze, ale mam nadzieję, że tutaj tę niespodziankę sprawimy.

Pierwsze mecze fazy play-off w połowie tego miesiąca (16-17.02.), nasze zespoły rozegrają je na wyjeździe. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych. Zwycięzcy awansują do półfinałów.