Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

TS Volley szykuje się do nowego sezonu

Facebook Twitter

Dokładnie za miesiąc, 5 października rozpoczynają nowy sezonu. Siatkarze drugoligowego Volleya Rybnik intensywnie przygotowują się do rozgrywek. Zespół trenuje na własnych obiektach w planach ma rozegranie także kilku sparingów.

„Pracujemy ciężko, żeby później były tego efekty” – mówi trener zespołu, Wojciech Kasperski:

Mamy 8 tygodni na to, żeby zbudować formę, połowa zespołu jest praktycznie nowa, skład odmłodzony, także myślę, że te osiem tygodni spokojnie starczy na to, żeby ten zespół dobrze przygotować i żeby w pierwszych meczach już grać na wysokim czy najwyższym poziomie, jaki potrafimy grać. Okres przygotowawczy to taki trudny okres pod względem fizycznym szczególnie dla zawodników, jednostki treningowe są dosyć długie. Ładujemy cały czas akumulatory, większość treningów mamy tutaj na hali plus trening na siłowni- także dosyć duże obciążenia.

Choć trzon zespołu został zachowany, w składzie nastąpiło kilka zmian. Co ciekawe aż 7 zawodników w kadrze Volleya to wychowankowie klubu. Trener Kasperski wierzy w swoją drużynę:

Myślę, że ten skład trochę się odmłodził, odeszli doświadczeni zawodnicy z poprzedniego sezonu: rozgrywający Mariusz Jajus, atakujący Rafał Rybarczyk, drugi rozgrywający też odszedł, zmienił się libero. Myślę, że skład jest bardzo ciekawy, widać, że chłopcy są nastawieni bardzo bojowo do tego nowego sezonu, pracują ambitnie, ciężko no i myślę, że też ich wynik w tym sezonie będzie lepszy, niż w zeszłym.  

Celem jest włączenie się do walki o awans do I ligi. Volley rozpocznie nowy sezon 5 października wyjazdowym meczem z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Zespół opuścili: Mariusz Jajus, Łukasz Wysocki, Rafał Rybarczyk, Maciej Krzywiecki, Konrad Kozieł, Jakub Kulig.

Do drużyny dołączyli: Kacper Kupczak (poprzednio AZS 2020 Częstochowa), Maksymilian Skowronek (KS AZS Rafako Racibórz), Szymon Ściślak (MKS Andrychów), Wiktor Morgała (juniorzy TS Volley Rybnik), Igor Oziabło (KS SMS Niebylec), Robert Andrulewicz (TKS Tychy), Karol Gdowski (MKS Gryf Brzesko).

Kadra TS Volley Rybnik na sezon 2019/2020:

  • Rozgrywający: Kacper Kupczak, Maksymilian Skowronek
  • Przyjmujący: Mateusz Kukulski, Jeremiasz Mazurek, Michał Hoszman, Dominik Czerny, Wojciech Morgała
  • Atakujący: Krzysztof Kuwaczka, Szymon Ściślak
  • Środkowi: Wojciech Zubko, Mateusz Kaczmarczyk, Igor Oziabło, Robert Andrulewicz
  • Libero: Karol Gdowski, Damian Holesz

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj