Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Tsunami”. Premiera teledysku zespołu Dream Light z udziałem Piotra Tłustochowicza [WIDEO]

Facebook Twitter

Dziś (10.06.) punktualnie o godzinie 12.00 odbyła się premiera teledysku zespołu Dream Light pt. Tsunami z gościnnym udziałem Piotra Tłustochowicza, finalistą 6. edycji The Voice of Poland. Z tej okazji mamy wywiad przeprowadzony z artystami specjalnie dla portalu Radia 90.

Radio 90: O czym jest tekst napisany do utworu „Tsunami”?

Martyna Pogorzelczyk: Jest to utwór opowiadający o trudnej miłości. O skrajnych emocjach, nostalgii i nadziei. To tekst o zwątpieniu przeplatający się z tęsknotą. Tsunami przychodzi i niesie spustoszenie.

Radio 90: W jakim klimacie jest to utwór?

Mateusz Kluba: Utwór jest w klimacie elektroniczno-symfonicznym. W kawałku oprócz warstwy elektronicznej, dodatkowo zostały użyte skrzypce i wiolonczela. Muzykę, którą stworzyłem w programie, musiałem zaaranżować na fizyczną partyturę. Chciałem to zrobić tak, aby całość utworu miała jeden klimat.

Fot. Patryk Wojtkowski

Utwór „Tsunami” powstał z udziałem Piotra Tłustochowicza, finalisty 6. edycji The Voice of Poland.

Piotr Tłustochowicz: Wsparłem razem z Nicole Kuleszą proces twórczy tego utworu, ale dołożyliśmy odrobinę tylko naszej szczypty. W utworze mam przyjemność zaśpiewać w duecie z Martyną przepiękną historię. Twórczość zespołu Dream Light się wyróżnia, ja chciałem dobarwić swoją osobą utwór „Tsunami”.

Radio 90: Jaka jest ta historia według Ciebie?

Piotr Tłustochowicz: Jest to dość trudna opowieść, myślę, że taka, która wielu z nas spotkała. Opowiada trochę o rozstaniu, trochę o trudnych emocjach.

Radio 90: Jak oceniasz utwór „Tsunami”?

Piotr Tłustochowicz: Ja myślę, że wykonaliśmy naprawdę kawał dobrej roboty, utwór mógłby spokojnie podbijać półki sklepach muzycznych.

Fot. Patryk Wojtkowski

Radio 90: Korzystając z okazji, co u Ciebie aktualnie słychać?

Piotr Tłustochowicz: Wychodzę z fazy covidowej, powoli udaje nam się wracać na rynek muzyczny, szykują się już jakieś koncerty, recitale. Aktualnie też prowadzę warsztaty, współpracuję z młodzieżą. W najbliższym czasie kilka razy pojawię się również w Rybniku.

Radio 90: Możesz zdradzić datę Twojego przyjazdu do Rybnika?

Piotr Tłustochowicz: Dokładnej daty podać nie mogę, ale zdradzę, że będzie to sierpień. Szykujemy bardzo fajny projekt, który tutaj w Rybniku ma się odbyć, myślę, że ludzie będą bardzo zadowoleni.

Radio 90: Na naszej antenie oraz w portalu poruszamy temat ludzi z pasją. Muzyka jest dla Ciebie pasją?

Piotr Tłustochowicz: Moje życie jest moją pasją i to jest najwspanialsze, co mnie w życiu spotkało, więc mam ogromną radość z tej mojej pasji.

Fot. Patryk Wojtkowski

Radio 90: Zagrożeniem jest jednak rutyna, która z czasem może się w życiu pojawić.

Piotr Tłustochowicz: Ja myślę, że właśnie, kiedy życie traktujemy z pasją, to ta rutyna nas nie spotyka. Można też sobie zadać pytanie, czy rutyna musi być negatywna. Ja myślę, że jeżeli wykonuję się taką pracę, jaką się kocha, robi się to z pasją i współpracuje z ludźmi, których się uwielbia, to myślę, że ta rutyna jest samą przyjemnością.

Radio 90: Piotrze, czekamy na Twój występ w Rybniku, a tymczasem zapraszamy do utworu zespołu Dream Light z Twoim udziałem.

Piotr Tłustochowicz: Jak najbardziej, zapraszam do odsłuchania w ogóle kawałków tego zespołu, a odnośnie do utworu „Tsunami”, to myślę, że wyszedł nam naprawdę świetnie, odwaliliśmy kawał dobrej roboty i jakbyście wiedzieli, w jak krótkim czasie udało nam się to wszytko spiąć, to powiem, że góry przenosić z takimi ludźmi.

Zobacz teledysk do utworu „Tsunami”:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj