Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Tu i teraz – modowy galimatias” w WCK

Facebook Twitter

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na nowy cykl warsztatów zatytułowany „Tu i teraz”. Podczas pierwszego z nich uczestnicy będą farbować tkaniny techniką tie dye. To kolejne przedsięwzięcie, które proponuje zainteresowanym wodzisławska instytucja kultury.

mat. prasowe

Niezwykle modny w latach 90. trend na samodzielne barwienie materiałów wraca do łask. Unikatowe, gradientowe desenie na tkaninach można będzie tworzyć 25 września o 17:00 w WCK.

Efekt tie dye (z angielskiego: wiązać-barwić) uzyskuje się dzięki zamierzonemu, nieregularnemu barwieniu odzieży. Podczas warsztatów prowadzonych przez Pracownię Galimatias z Cieszyna uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób przygotować materiał do farbowania, jak dbać o niego już po tym zabiegu oraz poznają wiele technik barwienia. Efektem około trzygodzinnego spotkania będzie własnoręcznie wykonany, nietuzinkowy t-shirt oraz dwie poszewki na poduszki.

 

To kolejna ciekawa propozycja dla zainteresowanych taką formą warsztatów. Spotkanie będzie z pewnością okazją do twórczego spędzenia wrześniowego wieczoru

– zachęca Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wszelkich informacji na temat wydarzenia udziela Dział Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022