Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tu mają spełniać się marzenia seniorów z Wodzisławia [FOTO]

Facebook Twitter

Tu mają spełniać się marzenia wodzisławskich seniorów. Przy ulicy Św. Jana otwarto Klub Senior +. To propozycja Fundacji "Pasja do Życia" dla mieszkańców Wodzisławia powyżej 60 lat, którzy nie są już aktywni zawodowo.

Chcemy tu zaprosić ludzi, którzy potrzebują bliskości, fajnego spędzania czasu. Mamy plan spotkania z różnymi specjalistami z ludźmi, którzy mają jakieś pasje i chcą się podzielić z innymi tymi pasjami. Chcemy również tutaj otworzyć takie miejsce, gdzie można się spotkać, zrobić kawę, porozmawiać, po prostu zbudować relacje, bo jest dużo samotnych ludzi, którzy nie mają się do kogo odezwać. Myślę, że to będzie takie miejsce gdzie będziemy się spotykać i dobrze się bawić.

-mówią Barbara Baron i Teresa Wisełka z Fundacji „Pasja do Życia”, które będą prowadziły Klub Senior +.

Są tu: pokój gier, pokój wypoczynkowy, pokój relaksu i sala konferencyjna oraz wyposażona kuchnia. Zajęcia dla seniorów będą odpowiadać przede wszystkim ich potrzebom:

Widzimy, że jest duże zainteresowanie wieczorkami tanecznymi, już były postulaty, czy będą takie spotkania. My jesteśmy otwarte, więc zrobimy czy jakieś andrzejki, czy zaprosimy kogoś, kto będzie chciał pośpiewać, pograć. To jest nasze motto, że państwo mają mieć marzenia, a my będziemy je spełniać. Na pewno warsztaty kulinarne, przyjedzie kucharz i kuchnie prezentuje, my gotujemy i potem jemy. Na pewno jakieś wycieczki jednodniowe, rozrywkowe rzeczy.

Czas spędzony w tym klubie ma być po prostu dobrze spędzonym czasem wolnym:

To Uniwersytet Trzeciego Wieku jest takim miejscem, gdzie jak ktoś chce się uczyć i rozwijać, to będzie to miejsce, gdzie będziemy odsyłać. Jeśli ktoś potrzebuje po prostu zwykłego fajnie spędzonego czasu czy jakiegoś relaksu, nawiązania relacji, kontaktu z drugą osobą, to jest to miejsce gdzie będziemy łączyć wszystkich, żeby było miło.

Radio 90: Fajne, bo nie wchodzicie sobie w drogę.

Nie chcemy konkurować, tylko chcemy się uzupełniać. Do południa się uczymy, a po południu przychodzimy do Klubu Senior+ i odpoczywamy i się relaksujemy.

Klub Senior + zaczął działać od poniedziałku (5.10.). W projekcie bierze udział grupa blisko 40 wodzisławian.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj