Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Turbo promocja? Bon turystyczny jeszcze nie ruszył, a oszuści już działają

Facebook Twitter

Nie daj się oszukać na bonie turystycznym. Sejm ledwo co przegłosował wsparcie dla wybierających wypoczynek w kraju, a już pojawili się oszuści. Mamy ostrzeżenie od słuchaczki Radia 90.

Do męża naszej słuchaczki zadzwoniła kobieta, oferując mu atrakcyjny bon turystyczny. 500 złotych było kuszącą propozycją. Padały też informacje, że to rządowe wsparcie:

Ale był haczyk

– mówi Emilia Woźniczko- Mizera.

Na początku pani mówiła jak automat, absolutnie jej nie można było przerwać. Mówi, że oferuje bon turystyczny, voucher 500+, który oferuje państwo, że można zarezerwować sobie nocleg w jakimś luksusowym hotelu na wybrzeżu. Była to '”turbo promocja” na 3 noce, ale żeby ta rezerwacja mogła zostać dokonana na siedem nocy, to na dalszą część tego pobytu trzeba jej na umówioną kwotę zrobić przelew.

Mąż naszej słuchaczki wyczuł, że próbuje zostać oszukany. Podał w rozmowie, że jest mieszkańcem Podkarpacia, wówczas jego rozmówczyni stwierdziła, że bon mu się nie należy.

Pani później zadała pytanie, gdzie się dodzwoniła. Mąż odpowiedział żartem, że na Podkarpacie. Zaległa Cisza. Pani bardzo szybko się zmitygowała i powiedziała, że ona bardzo przeprasza, ale że na terenie Podkarpacia te bony nie obowiązują.

Przypominamy – z bonu turystycznego, mimo że były takie zapowiedzi, nie skorzystają emeryci i renciści. Jest tylko na dzieci. Można z niego skorzystać tylko i wyłącznie logując się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Osoby zainteresowane skorzystaniem z bonu turystycznego muszą założyć tam konto. I co ważne, dopiero od 31 lipca rodzice dzieci do 18. roku życia będą mogli rejestrować się w tym systemie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022