Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Turniej Brydża Sportowego w Jastrzębiu

Facebook Twitter

Potrzebnych jest czterech graczy. Dwie pary rywalizują ze sobą, by uzyskać lepszy wynik od przeciwników poprzez skompletowanie jak największej liczby lew. To brydż. Kto nie zna zasad tej gry, będzie mógł je lepiej poznać wybierając się do Jastrzębia. Kto zna - może wziąć udział w Turnieju Sportowym, jaki jest organizowany przez tamtejszy klub.

Turniej Brydża Sportowego zaplanowano na sobotę (28.09.) przy ulicy Armii Krajowej w Jastrzębiu. Zawody zostaną rozegrane w trzech kategoriach: juniorskiej, seniorskiej i mikstowej.

Brydż wywodzi się od wcześniejszej gry zwanej wistem, która pojawiła się w Anglii w XVI wieku. Gra szybko się rozpowszechniała i zaczęły powstawać nowe odmiany. W 1742 roku powstała pierwsza książka o tej grze napisana przez Edmonda Hoyle’a.

Prawdziwy rozkwit wista nastąpił w XIX wieku. W 1857 roku odbył się pierwszy turniej międzynarodowy. Popularność gry zaczęła jednak znacznie szybciej rosnąć w Stanach Zjednoczonych niż na Starym Kontynencie. W 1881 roku została założona Amerykańska Liga Wista. W tym samym czasie powstała, najprawdopodobniej w Rosji (choć niektóre teorie utożsamiają miejsce powstania brydża z Turcją i Egiptem) odmiana wista, nazwana później brydżem. Pierwsza Olimpiada brydżowa odbyła się w 1960 roku.

Turniej Brydża Sportowego organizowany przez Jastrzębski Klub Brydża Sportowego rozpocznie się w sobotę (28.09.) o 10.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 lipca 2020