Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Turniej kwalifikacyjny Ligi Mistrzów w Jastrzębiu-Zdroju odwołany

Facebook Twitter

Drugi potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Jastrzębskim Węglu skomplikował sytuacje zespołu. Drużyna nie rozegrała zaplanowanego na niedzielę (11.10.) ligowego meczu przeciwko PGE Skrze Bełchatów. Już wiadomo, że nie dojdzie także do skutku turniej kwalifikacyjny do Ligi Mistrzów w hali "pomarańczowych".

Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Europejska Konfederacja Siatkarskiej CEV podjęła decyzję o anulowaniu pierwszego z dwóch turniejów drugiej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, miał on zostać rozegrany w tym tygodniu (13-15.10.) a gospodarzem miał być Jastrzębski Węgiel. W niedzielę klub poinformował o zakażeniu jednej z osób w drużynie CEV oraz rywali: węgierski Fino Kaposvar VC oraz rumuńską Arcadę Galati.

Siatkarskie władze podały, że jeżeli będzie trójstronna zgoda pomiędzy klubami, turniej w Jastrzębiu-Zdroju zostanie anulowany. Zgodzili się na to Węgrzy, ale Rumuni już nie i zapowiedzieli, że przylecą do Polski. W trakcie dnia okazało się jednak, że u jednego z członków węgierskiej delegacji również potwierdzono przypadek koronawirusa. Dlatego CEV podjęła decyzję o odwołaniu jastrzębskiego turnieju.

W poniedziałek (12.10.) odbędzie się wideokonferencja z udziałem przedstawicieli wszystkich trzech klubów oraz europejskiej centrali. Po niej mają zapaść dalsze decyzje. Jednym z prawdopodobnych scenariuszy może być nakazanie przez Europejską Konfederację Siatkarską rozegranie tylko jednego turnieju kwalifikacyjnego, który zaplanowano na ostatni tydzień października (27-29.10.) w Rumunii.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj