Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Turze: Wyprostują zakręt, poprawią bezpieczeństwo

Facebook Twitter

Niebezpieczny zakręt na drodze powiatowej w Turzu w gminie Kuźnia Raciborska będzie prostowany. To dobra wiadomość dla kierowców, którzy wielokrotnie zwracali uwagę na to miejsce.

fot. powiatraciborski.pl

Drogę remontować będzie gmina wspólnie z raciborskim starostwem, które przygotowało projekt. Remont otwiera także drogę do projektowania mostu nad rzeką Rudą:

Paweł Macha: W związku z tym, że ten remont będzie przeprowadzany, zakupiłem działkę od prywatnych rak, podzieliłem to i podarowałem starostwu powiatowemu za darmo. Przy okazji tego remontu, trzeba wyprostować ten zakręt. Ten zakręt jest na tyle ważny, że ten zakręt eliminował możliwość wybudowania w przyszłości mostu na wysokości wałów nad rzeką rudą, bo ten most ma szandory i to jest uciążliwość. W tym momencie otwiera mi się droga do projektowania mostu nad Rudą i zrobienia najazdu. Ten najazd musi mieć pewien dystans, żeby nie był zbyt stromy. Ten zakręt przeszkadzał.

– mówił burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha. Dodajmy, że inwestycja ma być realizowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj