Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Twoja firma wchodzi na rynki zagraniczne? Pomyśl o kursie angielskiego online

Facebook Twitter

Zakupy online robi na świecie ponad dwa miliardy klientów. Jednocześnie coraz więcej konsumentów kupuje produkty i usługi poza granicami swojego kraju. Zjawisko handlu transgranicznego stało się powszechne, a wiele firm decyduje się na wejście na zagraniczne rynki, aby pozyskać nowe leady i sprzedawać towary w krajach, w których jest na nie zapotrzebowanie. Jednak aby dobrze obsłużyć potencjalnych klientów, warto znać język angielski, który na wielu rynkach jest językiem biznesowym.

Internetowe kursy angielskiego ‒ co wybrać?

Niezależnie czy nasza firma to mały rodzinny biznes, czy może przedsiębiorstwo zatrudniające kilkadziesiąt osób, ważne jest odpowiednie przygotowanie naszych pracowników do kontaktu z zagranicznymi kontrahentami i klientami. Może się okazać, że pracownicy są na różnym poziomie językowym i będą wymagali oni intensywnego kursu języka angielskiego online, aby móc szybko przejść do służbowych obowiązków. Na pomoc takim osobom przyjdzie Tutlo, czyli szkoła języka angielskiego online, która prowadzi naukę języka dla biznesu.

Zajęcia indywidualne, które odbywają się metodą jeden na jednego, ale także lekcje grupowe dopasowane do wymogów klientów biznesowych, którzy chcą wysłać na szkolenie na przykład cały dział. Prowadzone są przez polskich lektorów oraz native speakerów, z którymi można połączyć się przez każde urządzenie z dostępem do internetu, takie jak komputer czy też tablet. Co więcej, jeśli wybierzemy szkolenia dla naszych pracowników, które pozwolą im uczyć się indywidualnie, to będą oni mogli sami wybrać godzinę zajęć oraz dzień nauki. Pracodawca ma wgląd w wyniki nauczania oraz może sprawdzić, ile czasu kursant poświęcił na lekcje. Tutlo to także wiele innych dodatkowych zalet. Są to między innymi możliwość przygotowania się do egzaminów i certyfikatów językowych czy też szlifowanie poprawnej wymowy. Trzeba pamiętać, że dla wielu osób nauka angielskiego od podstaw online będzie najlepszym wyjściem, by nabyć nowe umiejętności. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://pl.tutlo.com/.

Dlaczego angielski w biznesie jest tak ważny?

Jak podaje Harvard Business Review już dziesięć lat temu (https://hbr.org/2012/05/global-business-speaks-english) na świecie prawie dwa miliardy ludzi porozumiewały się językiem angielskim w biznesie na poziomie na tyle użytecznym, by bez problemu poradzić sobie z codziennymi firmowymi obowiązkami. Airbus, Nokia, Renault, Samsung, SAP, Microsoft i wiele innych marek stawia na wewnętrzną komunikację w języku angielskim, a znajomość języka na poziomie przynajmniej komunikatywnym jest w wielu przedsiębiorstwach obowiązkiem. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że nawet tak egzotyczne kraje, jak Japonia pozwalają na zakupy w swoich sklepach internetowych, których strony można otworzyć w wersji japońskiej oraz angielskiej.

To, że angielski nawet w Japonii jest ważny, potwierdza Hiroshi Mikitani z Rakuten. Od 2010 roku oficjalny język biznesowy tej firmy to angielski. Gdy język ten zaczął obowiązywać w każdym dziale marki, ponad siedem tysięcy pracowników serwisu Rakuten w Japonii musiało zacząć się nim posługiwać. Zmiana ta przyczyniła się do rozwoju marki, a także do zerwania z pewnymi tradycjami językowymi, a jak wiemy, kraj kwitnącej wiśni należy do raczej konserwatywnych.

Język angielski w internecie ‒ biznesowa codzienność

Gdy mówimy o języku w biznesie, musimy wspomnieć, że wszelkie towary importowane i eksportowane będą wymagać od nas dokumentów przygotowanych w języku angielskim. Nie ma znaczenia, czy prowadzimy sprzedaż wewnątrz krajów unijnych, czy też na rynkach międzynarodowych. Wymogi dotyczące takich dokumentów są jasno opisane na gruncie prawa i nie możemy wysyłać nieprzetłumaczonych faktur lub dokumentów celnych. Rozmowy z partnerami, telekonferencje, spotkania i negocjacje: tak każdego dnia może wyglądać praca wielu osób, a bez znajomości języka obcego na poziomie zaawansowanym będzie ona po prostu niemożliwa. Warto o tym pamiętać nie, tylko jeśli jesteśmy pracodawcą, ale także pracownikiem. Powodzenia na nowych rynkach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj