Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Twoja paczka wymaga dopłaty? To może być oszustwo!

Facebook Twitter

SMS z prośbą o dopłatę do przesyłki może być oszustwem - ostrzega policja. To kolejny sposób na wyłudzenie pieniędzy przez oszustów. Wielu z nas kupuje towary przez internet i czeka na ich dostarczenie.

fot. niekverlaan/ pixabay.com

Coraz częściej użytkownicy telefonów komórkowych dostają wiadomości tekstowe wzywające do dopłaty drobnych kwot w związku z zamówioną przesyłką. Kwota nie jest duża, co usypia naszą czujność. Klikamy w link podany w wiadomości, a ten przenosi nas do strony z płatnością. Pośpiech i brak ostrożności sprawiają, że tracimy dużo większe sumy, niż ta podana.

Przekonał się o tym 40-letni mieszkaniec Gliwic. Oszust podszywając się firmę kurierską wysłał do niego SMS-a z informacją:

Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty 1,49 PLN. Przepraszamy za utrudnienia. Proszę uregulować należność.

Mężczyzna, nie zastanawiając się, kliknął w link, zalogował na stronie banku i dokonał przelewu. Okazało się, że jednak, że z jego konta zniknęły aż 2 tysiące złotych. Policja przypomina by skrupulatnie weryfikować, komu wysyłamy przelewy. Każda operacja bankowa musi być poprzedzona sprawdzeniem adresu stron internetowych. Mundurowi przypominają także o zasadzie ograniczonego zaufania do próśb od znajomych, chcących pożyczyć drobne kwoty przez BLIK.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj