Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Twórca zdjęć do „Notting Hill” kręci w Polsce!

Facebook Twitter

Co łączy: „Notting Hill”, „To właśnie miłość”, „Cztery wesela i pogrzeb” i realizowany właśnie film „Słaba płeć?” – operator Michael Coulter. Twórca zdjęć do największych brytyjskich hitów przyjechał do Polski by pracować z Olgą Bołądź, Marietą Żukowską i Piotrem Głowackim. Efekt ich współpracy na początku przyszłego roku będzie można podziwiać w kinach.

Coulter rozpoczął swoją karierę w latach 80-tych. Oprócz filmów długometrażowych, pracował także nad filmami dokumentalnymi oraz reklamami telewizyjnymi. Do przemysłu filmowego trafił przez swojego szwagra reżysera, zmarłego już Charlesa Gormley’a, i szybko zapoznał się z Billem Forsythem – reżyserem i scenarzystą.

Został poproszony o wykonanie zdjęć do dwóch pierwszych pełnometrażowych filmów Forsytha – „That Sinking Feeling” i „Dziewczyna Gregory’ego”. W 1995 roku za zdjęcia do „Rozważnej i romantycznej” otrzymał nominację do Oscara.

Światowej sławy gwiazdy, z którymi pracował można wymieniać w nieskończoność: Hugh Grant, Julia Roberts, Colin Firth, Emma Thomson, Alan Rickman, Liam Neeson, Kate Winslet, Robin Williams, Helen Mirren, Helena Bonham Carter… Teraz przyszedł czas na poznanie polskich aktorów.

„Słaba płeć?” to przewrotna komedia o pokoleniu obecnych trzydziestolatków. Bohaterką filmu jest Zośka (Bołądź) atrakcyjna, wykształcona i wiedząca czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka.

Zamiast luksusowego apartamentu – kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy – użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia – udawanie kogoś, kim nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację.

Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka – silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta. Słaba płeć? Serio?

SŁABA PŁEĆ

Reżyseria: Krzysztof Lang („Śniadanie do łóżka”, „Miłość na wybiegu”, „Prowokator”, „Papierowe małżeństwo”)

Scenariusz: na motywach powieści pt. „Suka” Katarzyny Grygi

  • Hanna Węsierska
  • Wojciech Pałys
  • Katarzyna Gryga

Obsada:

  • Olga Bołądź („Nad życie”, „Służby specjalne”, „Dzień dobry, kocham cię”)
  • Piotr Adamczyk („Och Karol 2”, „Lejdis”, „Listy do M.”, „Wkręceni”)
  • Marieta Żukowska („Nigdy nie mów nigdy”, „Ciacho”, „Bezmiar sprawiedliwości”)
  • Marcin Korcz („Miasto 44”, „Być jak Kazimierz Deyna”, „Kochaj i tańcz”, „Tatarak”)
  • Katarzyna Figura („Kiler”, „Zemsta”, „Pianista”, „Ajlawju”, „Wyjazd integracyjny”)
  • Piotr Głowacki („Bogowie”, „Disco polo”, „80 milionów”, „Dziewczyna z szafy”)
  • Marian Dziędziel („Drogówka”, „Dom zły”, „Pod mocnym aniołem”, „Dzień dobry, kocham cię”)

Gatunek:  komedia
Produkcja: Polska 2015
Produkcja i dystrybucja: Monolith Films

Zjawiskowa Olga Bołądź („Służby specjalne”, „Nad życie”) oraz plejada gwiazd polskiego kina w niepoprawnej romantycznie komedii o kobiecie, która dostaje kopa od życia i postanawia grę pozorów zamienić na realizację marzeń.

Autorem zdjęć jest Michael Coulter, współtwórca takich komedii jak: „Cztery wesela i pogrzeb”, „Notting Hill”, „To właśnie miłość”.

inf. materiały prasowe Monolith Films

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj