StartWiadomości Wiadomości dnia

Twórcy gier muszą do końca roku wyprowadzić się z koszar w Cieszynie

Pracują oni w spółce założonej przy współpracy z Powiatem Cieszyńskim. To już pewne, do końca roku musimy się stąd wyprowadzić – mówi Hanna Blokesz-Bacza, dyrektor biura:

Do końca roku będziemy tutaj, na Wojska Polskiego 5. Na razie trwają ustalenia między Ministerstwem Obrony Narodowej a Starostwem Powiatowym. To już jest pewne, tutaj w dawnych koszarach wojskowych zamieszkają Wojska Obrony Narodowej. Naszym zespołom bardzo odpowiada tutaj ta przestrzeń. Widzą piękne widoki, więc się nimi inspirują, a tu pomysłów potrzebnych jest wiele. Jest tutaj trochę oddechu, jesteśmy poza miastem, a jednocześnie blisko centrum.

Żal nam tego miejsca – mówią młodzi twórcy gier komputerowych:

Na 200 metrach kwadratowych powstała sala konferencyjna oraz pomieszczenia biurowe. Teraz będzie czekała ich przeprowadzka. Gdzie? Jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że jest to dziedzina, która coraz prężniej się rozwija:

To jest, jak to mówią, wczesny Hollywood, który się rozwija, rozkręca. Tak naprawdę, praca, którą wykonują nasze zespoły to jest prawdziwa praca. To nie jest zabawa, choć czasami z tą zabawą jest utożsamiana. Jakby się wgryźć w tematykę, popatrzeć na te targi (…), to naprawdę jest ogromna ilość ludzi, konsumentów.

W Cieszynie powstają nie tylko gry komputerowe, w byłych koszarach tworzone są także animacje dla firm. Tematem zajmował się Arkadiusz Żabka.

Zostaw komentarz