Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tworzyli komiksy w bibliotece! Warsztaty prowadził uznany malarz, rysownik i ilustrator

Facebook Twitter

W dniach 25 i 26 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zorganizowała warsztaty tworzenia komiksu, które poprowadził uznany malarz, rysownik i ilustrator - Szymon Teluk. Warsztaty przeprowadzono dla trzech grup.

mat. prasowe

W trakcie zajęć prowadzący przedstawił uczestnikom historię powstawania i transformacji komiksu, którego historia ma już niemal 130 lat. Opowiedział o różnych rodzajach narracyjnych dymków – od wstążek aż po napisy na koszulkach, zanim znalazły właściwy kształt. Wytłumaczył co to są kadry komiksowe, jak zapisać dźwięk, aby rysunek krzyczał lub szeptał, co to są rynny, ikonki, montaż i scenariusz.

Interesującą opowieść Szymon Teluk wzbogacił swoimi rysunkami

Opowiedział też o sposobie tworzenia karykatury. Następnie uczestnicy wymyślali scenariusze i podjęli próbę tworzenia własnych rysunkowych historyjek. Zajęcia były doskonałą inspiracją do tworzenia własnych rysunkowych opowieści i bohaterów. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Pozytywnie zaBOOKowani” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu uzyskała dofinansowanie projektu w ramach ministerialnego programu Promocja czytelnictwa.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj