Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tydzień bibliotek w Rydułtowach: „Znajdziesz nas nie tylko w bibliotece, ale również w mieście”

Facebook Twitter

"Maj to miesiąc zakochanych, bibliotek, kultury i książek nieoddanych. W związku z tym, że Was kochamy, co roczną amnestię ogłaszamy". Taką rymowanką biblioteka w Rydułtowach zaprasza do siebie, szczególnie, że w sobotę (8.05.) rusza Tydzień Bibliotek.

Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Znajdziesz mnie w bibliotece”, do akcji jak co roku włączyła się placówka w Rydułtowach, jednak ze względu na stan epidemiczny, wiele wydarzeń odbywa się online, to np. konkurs wiedzy o patronie Henryku Mikołaju Góreckim. W bibliotece można zrobić sobie „odlotowe” zdjęcie, a w różnych częściach miasta znaleźć książki niespodzianki. Tydzień bibliotek potrwa do 15 maja.

W ubiegłym roku biblioteka w Rydułtowach wzbogaciła się o 1670 woluminy i 241 zbiorów audiowizualnych w tym 222 audiobooków. Zbiory zostały kupione dzięki środkom samorządowym, dotacji z MKiDN oraz darów czytelniczych. Ze „skarbonki” zakupiliśmy 96 egzemplarzy za ponad 2400 zł.

Odwiedziliście nas 22 620 razy i wypożyczyliście 29 566 książek oraz 134 materiałów audiowizualnych w tym 101 audiobooków.

– podsumowuje rok 2020 biblioteka w Rydułtowach.

W ten weekend będziemy mieli z biblioteki w Rydułtowach propozycje lektury dla słuchaczy Radia 90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj