Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tydzień Książek Zakazanych. Biblioteka w Radlinie zwraca uwagę na cenzurę

Facebook Twitter

Biblioteki w regionie przygotowały wystawy czy spotkania, które mają zwrócić uwagę na wagę wolności słowa i niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą cenzura. Książki z indeksu wydawnictw kiedyś zakazanych witają czytelników biblioteki w Radlinie, to między innymi "Lot nad kukułczym gniazdem" Kena Keseya czy "Mechaniczna pomarańcza", której autorem jest Anthony Burgess.

Z mikrofonem Radia 90 byliśmy w bibliotece w Radlinie, rozmawialiśmy z dyrektorką placówki:

Henryka Pawliczek: Jak co roku staramy się taką wystawkę przygotować, wyeksponować te tytuły, które kiedyś były zakazane, których nie można było czytać. Niejeden czytelnik może się zdziwić, dlaczego np. „Czerwony Kapturek” był na indeksie ksiąg zakazanych, czy „Buszujący w zbożu”.

Henryka Pawliczek, dyrektorka biblioteki w Radlinie

Henryka Pawliczek, dyrektorka biblioteki w Radlinie, wymienia tytuły po jakie najczęściej sięgają czytelnicy w Radlinie:

Henryka Pawliczek: Kryminały, fantastyka, literatura obyczajowa… Bardzo dużo polskich autorów pojawiło się na rynku wydawniczym, więc trudno wybrać jednego. Staramy się nadążać za oczekiwaniami czytelników i być na bieżąco z ofertą wydawniczą.

Tydzień Książek Zakazanych potrwa do soboty (25.09.).

Czytaj także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj