Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tydzień Kultury Beskidzkiej: blisko 100 zespołów zaprezentuje swoje umiejętności taneczne i muzyczne

Facebook Twitter

Podczas tej imprezy zaprezentują się zespoły góralskie oraz z różnych regionów Polski, a także grupy zagraniczne z różnych kontynentów. Przed nami Tydzień Kultury Beskidzkiej.

Tydzień Kultury Beskidzkiej
fot. mat. prasowe TKB

Tydzień Kultury Beskidzkiej już po raz 61

Blisko 100 zespołów z Polski i ze świata zgromadzi się w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu, Ujsołach, Jabłonkowie i w Istebnej podczas 61. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to jedno z największych i najstarszych wydarzeń kulturalnych tego typu w Europie.

Podczas tej imprezy zaprezentują się zespoły góralskie oraz z różnych regionów Polski, a także grupy zagraniczne z różnych kontynentów. W programie znajdą się również pokazy rękodzieła, sztuki ludowej, warsztaty, wystawy, koncerty folkowe oraz bogata oferta jadła regionalnego.

Jednym z punktów programu będzie 55. Festiwal Folkloru Górali Polskich w Żywcu, gdzie zespoły rywalizować będą o Złote Żywieckie Serca. Natomiast na żywieckim amfiteatrze Pod Grojcem będzie można podziwiać tancerzy i muzyków z różnych zakątków świata walczących o Grand Prix 33. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych.

Występy artystów w Wiśle odbędą się na centralnym placu Hoffa z powodu remontu lokalnego amfiteatru. Natomiast w Szczyrku, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu publiczność zasiądzie tradycyjnie w amfiteatrach, aby podziwiać talenty artystyczne ze świata.

Towarzyszącym Tygodniu wydarzeniom będą: Festyn Istebniański w Istebnej, Wawrzyńcowe Hudy w Ujsołach oraz Gorolski Święto w Jabłonkowie na Zaolziu. Całość Tygodnia Kultury Beskidzkiej nawiązuje do przedwojennego Święta Gór i ma bogatą tradycję, sięgającą roku 1964, kiedy odbyła się pierwsza edycja w Wiśle. Impreza z czasem rozrosła się o kolejne miasta, przyciągając coraz większą liczbę artystów i miłośników kultury ludowej.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj