StartKultura

Tydzień Kultury Beskidzkiej w Wiśle

KONCERTY KAPEL POLSKICH I ZAGRANICZNYCH – PL. HOFFA (Rynek) – codziennie g.11.00

PROGRAM :
28 lipca – sobota – g.17.00
Uroczyste otwarcie 49 TKB
MALI TKOCZE z Wisły
KOTARZANIE z Brennej
RYBARZOWICE z Rybarzowic
BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
OLZA z Czeskiego Cieszyna
ROMANKA z Sopotni Małej
KURPIANKA-CEPELIA z Kadzidła
LA ESTEVA z Segowii – HISZPANIA

29 lipca – niedziela – g.17.00
Grupa śpiewacza GRÓNIE z Wisły
BESTWINA z Bestwiny
OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
HULAJNIKI z Milówki
MICHALCZOWA z Michalczowej
BYSTRZYCA z Bystrzycy
DOLINA POPRADU z Piwnicznej-Zdroju
AS-SULAJMANIJJA z As-Sulajmanijji – IRAK

30 lipca – poniedziałek – g.18.00
Grupa śpiewacza UŚCIEŃKOWIANIE z Wisły
KLIMCZOK ze Szczyrku
JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
LIPOWIANIE z Lipowej
KOTLINA z Osieka
GROJCOWIANIE z Wieprza
BIZOVAC z Bizovca – CHORWACJA

31 lipca – wtorek – g.18.00
Grupy śpiewacze TKOCZE i STEJIZBIANKI z Wisły
MAŁE HAJDUKI z Oświęcimia
CUNUNA APUSENILOR z Gilău – RUMUNIA
LIMANOWIANIE z Limanowej
JAWORZE z Jaworza
DOLANIE z Gilowic
ONDRASZEK ze Szczyrku
23 MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE :
1 sierpnia – środa – g.17.00
Gość TKB: GOROL z Jabłonkowa
PERŁYNA KICMANSZCZYNY z Kicmania – UKRAINA
LIPTOV z Rużomberka – SŁOWACJA
LASOWIACY ze Stalowej Woli
RECHA i WYTINANKA ze Stolina – BIAŁORUŚ
SIÓAGÁRDI HAGYOMÁNYŐRZŐ EGYESÜLET ze Sióagárdu – WĘGRY
DANSART z Gaziantepu – TURCJA

2 sierpnia – czwartek – g.18.00
POŁONINY z Rzeszowa
BIZOVAC z Bizovca – CHORWACJA
STRAKONICE ze Strakonic – CZECHY
ARTISTI z Tirany – ALBANIA
LA ESTEVA z Segowii – HISZPANIA
KOBULETI z Kobuleti – GRUZJA

3 sierpnia – piątek – g.18.00
CUNUNA APUSENILOR z Gilău – RUMUNIA
MŁADOST z Sofii – BUŁGARIA
GORIEC z Władykaukazu – ROSJA
AS-SULAJMANIJJA z As-Sulajmanijji – IRAK
KONIAKÓW z Koniakowa
ANTAUCO z Santiago – CHILE

4 sierpnia – sobota – g.18.00
koncert finałowy 23 MSF
występy wszystkich zespołów uczestniczących w MSF
ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom

5 sierpnia – niedziela – g.17.00 – koncert pozakonkursowy
Grupa śpiewacza WAŃCY z Wisły
WISŁA z Wisły
NAWOJOWIACY z Nawojowej
DĄBROWIACY z Katowic
LIPTOV z Rużomberka – SŁOWACJA
ISTEBNA z Istebnej
KOBULETI z Kobuleti – GRUZJA

KOROWODY ZESPOŁÓW – ul. Olimpijska, ul. 1 Maja, pl. Bogumiła Hoffa:
28 lipca – sobota – g.16.00
4 sierpnia – sobota – g.11.00

Zostaw komentarz