Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

„Tyglikowe marzenia” pokazane na Paruszowcu

Facebook Twitter

Mały Tyglik i jego marzenia o tym, by wyruszyć w świat i poszukać szczęścia „za wielką wodą”… W ramach projektu "Kultura.Paruszowiec" przygotowano spektakl w plenerze.

fot. L.Tyl/ rybnik.eu

 

Na jednym z podwórek przy familokach na Paruszowcu pokazano wyjątkowy spektakl Rybnickiego Teatru Objazdowego, w którym lalkami są oryginalne garnki z Huty Silesia. To opowieść w subtelny sposób nawiązująca do postaci i wydarzeń związanych z dziejami Rybnika, takich postaci jak chociażby dr Juliusz Roger czy założyciel parku Kozie Góry, Juliusz Haase.

Przedstawienie „Tyglikowe marzenia” w reżyserii Dariusza Czajkowskiego, wpisujące się w realizację projektu „Rewitalizacja miasta – nowa energia rybnickiej tradycji”, było częścią dwudniowego pikniku kulturalnego Kultura.Paruszowiec, dedykowanego dzieciom, rodzicom, dziadkom, przyszłym rodzicom, mamom, słowem – wszystkim poszukującym wiedzy, okazji do spotkań, zabawy i wspólnej aktywności.

W poruszającym wyobraźnię spektaklu wystąpili: Katarzyna Bała, Karina Abrahamczyk-Zator oraz Dariusz Czajkowski.

Organizatorem wydarzenia Kultura.dzielnica jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Edukacyjnych Kulturalny Domek we współpracy ze Stowarzyszeniem Instytut Społeczny Silesia, Stowarzyszeniem Artystycznym Uwagi wARTe, Rybnik Czyta oraz Teatrem Ziemi Rybnickiej. Inicjatywa jest współfinansowana ze środków Miasta Rybnika.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj