Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tygodnie spotkań i rozmów. Miasto i powiat razem naprawią drogi w Wodzisławiu

Facebook Twitter

Powiat wodzisławski i miasto Wodzisław podzielą się kosztami remontów czterech dróg powiatowych, które są w bardzo złym stanie technicznym. Udało się osiągnąć w tej sprawie porozumienie, po kilku tygodniach rozmów i spotkań starosty wodzisławskiego i prezydenta miasta.

Na ostatniej sesji Rada Miasta zdecydowała o zabezpieczeniu pieniędzy na te inwestycje. Ile przekaże w formie pomocy finansowej dla powiatu?

To 230 tysięcy na remont ulicy Oraczy, 500 tysięcy na Grodzisko, 250 tysięcy na Piaskową i 980 tysięcy na Czarnieckiego. Wszystkie te trasy wymagają naprawy nawierzchni. Są dziurawe i w bardzo złym stanie technicznym. Remonty przewidziane są na ten rok.

W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na ulicę Oraczy, zaraz potem na modernizację Czarnieckiego. Kolejne decyzje: w sprawie prac na Grodzisku i na Piaskowej zostaną podjęte po rozstrzygnięciu konkursu na dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, bo tu powiat wodzisławski wspólnie z miastem starają się o środki na remont Radlińskiej. Lista inwestycji, które dostaną dotację ma pojawić się z końcem kwietnia, wtedy będzie wiadomo jakimi środkami powiat i miasto dysponują.

Jest jeszcze kwestia ustalenia, w jakiej proporcji samorządy maja podzielić się kosztami prac. Prezydent Wodzisławia ustalił ze starostą, że finansować remonty będą na pół. Radni miejscy nieco inaczej podzieli środki, przyznając np. na remont Oraczy więcej niż 50%, a na Grodzisko o 100 tysięcy mniej niż planowano.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021