Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Tyle apeli na nic! Pijani ciągle wyjeżdzają na drogi

Facebook Twitter

Trzy kolizje spowodowane przez pijanych kierowców w Żorach w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin. Pomimo licznych apeli i surowych kar niestety wielu kierowców nadal pije i wsiada za kierownicę.

W Żorach 3 kierowców miało od 0,5 do 2 promili w organizmie. Tym razem skończyło się na stratach materialnych. Zdjęcia z miejsc wypadków mamy na radio90.pl, zobaczcie je ku przestrodze.

Wczoraj (12.05.) około godziny 5.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji w dzielnicy Rogoźna. Kiedy przybyli na miejsce przy jednej z posesji zauważyli wywrócony na bok samochód i poturbowanego mężczyznę. Natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali karetkę. Drugi z patroli ustalił w tym czasie, że 30-latek na łuku drogi stracił panowanie za kierownicą, przejechał przez chodnik i trawnik, po czym uderzył w betonową podstawę słupa telefonicznego, wywrócił samochód i „zatrzymał się” na ogrodzeniu. Niestety badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. Rybniczanin trafił z ogólnymi obrażeniami ciała do szpitala, gdzie pobrano od niego dodatkowo krew na badania.

Również wczoraj (12.05.) ok. 13.00 na skrzyżowaniu ulic Raciborskiego z Mikołowską doszło do kolizji, którą spowodowała nietrzeźwa kierująca. 64-latka wyjeżdżając z Raciborskiego, nie dostosowała się do znaku „STOP” i uderzyła w prawidłowo jadącego volkswagena. Zanim na miejsce przybył patrol, 64-latka znienacka wsiadła do samochodu i odjechała w nieznanym kierunku. Policjanci jednak ustalili błyskawicznie gdzie mieszka i niespodziewanie zapukali do jej drzwi. I w tym przypadku okazało się, że kobieta jest pijana, gdyż alkomat wskazał, że w wydychanym powietrzu ma ponad 2 promile alkoholu.

Dzień wcześniej do zderzenia z innym pojazdem doprowadził natomiast 54-letni kierowca z Rybnika. Ok. 20.00 na ulicy Wodzisławskiej spowodował kolizję z seatem. Urządzenie do badania na zawartość alkoholu wykazało u niego przeszło pół promila w wydychanym powietrzu.

POLECAMY: www.pilesniejedz.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2020