Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tylko 200 sześciolatków w Jastrzębiu pójdzie do szkoły. Janecki: „To wina rządu”

Facebook Twitter

"Nie posłałbym 6-latka do szkoły" - mówił poranny gość Radia 90, prezydent Jastrzębia, Marian Janecki. To deklaracja o tyle istotna, że Janecki przez lata był nauczycielem w jednej z jastrzębskich szkół. W całym mieście, na posłanie 6-letniego dziecka do szkoły zdecydowało się 200 rodziców.

Jak ja bym miał dziecko 6-letnie, to też bym go pewnie zostawił w przedszkolu, to jest inny charakter, to jest dziecko – i to też często nauczyciele na to zwracają nam uwagę – że te dzieci 6-letnie, które wcześniej idą do szkoły, no czasami nie potrafią się dostosować do tej grupy, chociaż różnica jest roku.

Na razie zainteresowanie posłaniem 6-latka do szkoły w Jastrzębiu jest niewielkie.  Wolę taką wyraziło około 200 rodziców. To wina rządu -uważa prezydent Jastrzębia:

Tutaj jest niekonsekwencja rządu, bo skoro rzeczywiście w poprzednich latach uznano, że te 6-latki pójdą do szkoły i tłumaczono to, to trzeba się zastanowić czy faktycznie dalej pchamy to i na siłę próbujemy zmienić świadomość rodziców i posłać dzieci do szkoły podstawowej już w 6 roku życia czy też zrezygnować, ale wtedy ja nie ukrywam, że my samorządowcy czekamy też na jakieś rozstrzygnięcie finansowe, bo do tej pory to jest całkowicie koszt miasta.

W Rybniku zainteresowanie posłaniem 6-latka do szkoły, na razie także jest niewielkie. Chęć taką zgłosiło około 200 rodziców.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj