Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tylko w jednym mieście naszego regionu śluby poza USC cieszą się popularnością

Facebook Twitter

Zainteresowanie jest, ale ostatecznie niewiele par decyduje się na ślub poza Urzędem Stanu Cywilnego. Tak wynika z informacji zebranych w naszym regionie. Są miasta, w których śluby pod chmurką są modne, ale są i takie, gdzie ta forma zawierania związków małżeńskich wciąż się nie przyjęła.

Statystyki pokazują, że na śluby pod gołym niebem czekali z utęsknieniem rybniczanie. Tu już w pierwszym tygodniu obowiązywania ustawy udzielono 14 takich ślubów i – jak powiedziała nam kierująca tamtejszym Urzędem Stanu Cywilnego, Maria Cwenar: wszystkie soboty od czerwca do sierpnia są już zarezerwowane przez narzeczonych, którzy pobiorą się pod gołym niebem.

Zakochani najczęściej wybierają ogrody przy restauracjach, w których potem ma się odbyć przyjęcie weselne. To Popielów, Jankowice, czy Stodoły nad zalewem. W Jastrzębiu póki co tylko jedna para pobrała się poza USC, ale był to ślub w lokalu, jeszcze jeden taki jest planowany.

Narzeczeni pytają, ale nie decydują się tu na rezerwację takiego ślubu, być może ze względu na koszty: oprócz 84 złotych, które trzeba zapłacić za sporządzenie aktów małżeństwa trzeba dopłacić jeszcze tysiąc. I tak w Żorach nie odbył się jeszcze ani jeden taki ślub, podobnie w Raciborzu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj