Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tym razem się nie udało – kolejne włamanie w Żorach

Facebook Twitter

Włamywaczy spłoszył alarm. Włączył się w jednym z domów w żorskiej dzielnicy Rogoźna. To właśnie tam wczoraj (11.01.) po południu pojawili się przestępcy, którzy od kilku dni grasują w naszym regionie. Weszli do budynku, tym samym uruchamiając alarm.

Fot. WerbeFabrik \ pixabay.com

Na miejscu natychmiast pojawił się patrol interwencyjny. Zniszczone zostały drzwi tarasowe, przez które złodzieje weszli do środka. Nic jednak nie ukradli. Właścicieli w tym czasie w domu nie było, nikt z sąsiadów nic niepokojącego też nie zauważył. Powstałe szkody wyceniono na 3 tys. złotych.

Policjanci od kilku dni intensywnie poszukują włamywaczy, analizują wnikliwie zdarzenia, a w rejony najbardziej zagrożone wysłali więcej patroli. Apelują też jednak do mieszkańców o czujność i o współdziałanie w zatrzymaniu uporczywych przestępców. Każda informacja w tej sprawie będzie teraz bardzo pomocna.

Dlatego też, jeśli ktokolwiek zauważy nieznany pojazd w najbliższej okolicy, zapamięta lub zapisze jego numery rejestracyjne, powinien taką informację niezwłocznie przekazać policji. Podobnie, gdy obce osoby pojawią się w bliskim sąsiedztwie, powinien natychmiast zaalarmować.

Stróże prawa apelują też do właścicieli domów rodzinnych o zabezpieczenie się na wypadek włamania. Rozważenie zakupu choć najprostszego systemu alarmowego, czy zastosowanie najłatwiejszych technik odstraszających złodziei.

Warto zadbać o oświetlenie wokół budynku, czy tzw. upozorowanie obecności domowników, a przede wszystkim nie ułatwiać złodziejom i nie przechowywać w domu większych kwot pieniędzy, czy wartościowych przedmiotów bez zabezpieczenia ich przed kradzieżą.

Pamiętajmy, że nie ma stuprocentowych systemów antywłamaniowych, jednak przed włamaniem może nas ochronić w dużej mierze własna przezorność i pomocny sąsiad, który zainteresuje się naszym domem, gdy nas nie ma.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj