Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tymczasowe przystanki pod Zamkiem Cieszyn

Facebook Twitter

Już nie będą przeszkadzać mieszkańcom. Chodzi o cieszyńskie autobusy, które do tej pory dojeżdżały na ulicę Chrobrego. Na tymczasowe przystanki skarżyli się także pasażerowie, przewoźnicy, taksówkarze oraz inni kierowcy. Jak postanowiono rozwiązać problem?

Po przeprowadzeniu monitoringu, było za głośno i niebezpiecznie, podjęto decyzję o całkowitym rozproszeniu ruchu autobusowego w tym rejonie i przeniesieniu tymczasowych przystanków na ulicę Dojazdową. Autobusy z ulicy Chrobrego wyjadą po raz ostatni – w piątek (28.04.).

Dzień później lokalizacja tymczasowych przystanków autobusowych, w pełni funkcjonować będzie pod Zamkiem Cieszyn. Większość linii będzie właśnie tam rozpoczynać kurs, kierując się następnie zgodnie z docelowym kierunkiem jazdy. Przystanki pośrednie przeznaczone do wsiadania usytuowane zostaną między innymi na ul. Kolejowej, ul. Kochanowskiego i ul. Liburnia.

Pozostała część przewoźników kursować będzie tak, jak do tej pory – zgodnie z rozkładem jazdy. Informacje o tych istotnych dla mieszkańców zmianach trafią do szkół, zakładów pracy, sklepów, na parkingi, przystanki a także do sąsiednich miastach. „Przystanek pod Zamkiem” wyposażony będzie w wiaty, ławki i kosze. Miejsce będzie na bieżąco podlegało modernizacji.

Szczegóły TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj