Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tymczasowy areszt dla 33-latka. Hodował konopie indyjskie i handlował narkotykami

Facebook Twitter

Raciborska policja zatrzymała handlarza narkotyków. U 33-latka z powiatu wodzisławskiego znaleziono prawie 1200 działek dilerskich marihuany, 2 tabletki zawierające MDMA, 47 sztuk sadzonek konopi indyjskich. W wynajmowanym pomieszczeniu przy Bosackiej w Raciborzu oraz w miejscu zamieszkania mężczyzny policja zabezpieczyła sprzęt służący do uprawy narkotyku.

Raciborscy kryminalni wpadli na trop mężczyzny, który mógł posiadać dużą ilość narkotyków oraz zajmować się uprawą konopi indyjskich. Przypuszczenia śledczych potwierdziły się w godzinach popołudniowych 11 maja br. kiedy to kryminalni wkroczyli do akcji. Podczas zaplanowanych działań, policjanci zatrzymali na ulicy Bosackiej w Raciborzu mieszkańca powiatu wodzisławskiego i przejęli znalezione u niego prawie 1200 działek dilerskich marihuany, 2 tabletki zawierające MDMA, 47 sztuk sadzonek konopi indyjskich oraz zabezpieczyli sprzęt służący do uprawy narkotyku. Nielegalne narkotyki policjanci zabezpieczyli w Raciborzu w wynajmowanym przez mężczyznę pomieszczeniu, jak również w miejscu zamieszkania w powiecie wodzisławskim.

33-latek usłyszał trzy zarzuty tj. posiadania znacznej ilości środków odurzających, nielegalnej uprawy marihuany oraz posiadania urządzeń służących do nielegalnego wytwarzania środków odurzających. Na wniosek raciborskich śledczych oraz prokuratora, sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policja z Raciborza ostrzega:

Eksperymenty z narkotykami zawsze prowadzą do wielkich problemów, czy to prawnych, czy to zdrowotnych, nie mówiąc już o kosztach społecznych. Wyniki badań oraz doświadczenie lekarzy dowodzą, że amfetamina i metaamfetamina powodują wyrzut dopaminy i noradrenaliny, które niszczą komórki nerwowe, a co za tym idzie – uszkadzają mózg. Uszkodzone komórki nerwowe nie regenerują się i dochodzi do upośledzenia procesów myślowych. Osoba, która zażywa takie substancje, ma ekstremalne skoki ciśnienia, zaburzoną pracę serca i całego układu krążenia. Stosowanie twardych narkotyków nierzadko skutkuje udarem mózgu, często kończącym się śmiercią.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj