Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Tymczasowy areszt dla pijanego sprawcy wypadku w Drogomyślu

Facebook Twitter

 Wczoraj (6.08.) cieszyński sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące mężczyznę, który w niedzielę (4.08.) doprowadził do wypadku drogowego na wiślance. 42-latek był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W wyniku tego zdarzenia, 45-letni motocyklista został ciężko ranny.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę około 13.30 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 81 z ulicą Wiejską. Jak wynika z ustaleń policjantów, 42-letni kierujący fiatem doblo, skręcając z drogi krajowej w ul. Wiejską, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motocyklem bmw. 45-letni motocyklista został ciężko ranny i z miejsca wypadku został przetransportowany śmigłowcem LPR do bielskiego szpitala.

42-letni mieszkaniec Strumienia został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 3,2 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami, które zostały mu cofnięte z powodów zdrowotnych. Mieszkaniec Strumienia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu i prowadzenia pojazdu mimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesiące. Postępowanie trwa i śledczy nadal ustalają szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi Strumienia grozi kara nawet 12 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2020