Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tymczasowy areszt za brutalne pobicie

Facebook Twitter

Tymczasowy areszt za brutalne pobicie i groźby w Żorach. Na trzy miesiące do aresztu śledczego trafili dwaj mężczyźni, którzy w sobotę (7.03.) brutalnie pobili znajomego.

W czwartek (11.03.) na wniosek prokuratora o ich tymczasowym aresztowaniu zadecydował żorski sąd. 34 i 24-latek najpierw grozili mężczyźnie, potem uderzali łomem, a na koniec podpalili budynek, w którym mieszkał.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, w dzielnicy Baranowice. Pokrzywdzony zaprosił swoich znajomych na kolację, podczas której wspólnie spożywali alkohol. Kiedy przyszło się im rozstać, zaproszonym nie spodobało się to i wówczas to właśnie doszło do awantury pomiędzy mężczyznami.

34 i 24-latek niespodziewanie zaatakowali gospodarza. Najpierw grozili popełnieniem przestępstwa, a chwilę później, gdy próbował się przed nimi schować, zaczęli okładać po głowie łomem. Mężczyzna zdołał zbiec z budynku i znalazł schronienie u mieszkańców pobliskich zabudowań. Ci z kolei udzielili mu pomocy i zaalarmowali mundurowych.

Zanim napastnicy zbiegli zdążyli podpalić budynek, w którym mieszkał 48-latek. Wkrótce jednak zostali zatrzymani przez kryminalnych na osiedlu Korfantego. Wczoraj prosto z policyjnego aresztu zostali doprowadzeni do sądu, gdzie ogłoszono im decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Obu mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi nawet do 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane:

2 tygodnie w domu! Cała rodzina w kwarantannie

Koronawirus w Rybniku. Sytuacja w szpitalu wojewódzkim

Koronawirus: W PGG i JSW mierzą temperaturę

Jak zrobić płyn do dezynfekcji? Sprawdź

Wszystkie informacje o koronawirusie: TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2021