Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Napadł na sklep w Chybiu. Sprawcy grozi do 12 lat więzienia

Facebook Twitter

 Do zdarzenia doszło 20 stycznia na terenie Chybia. Zamaskowany napastnik wieczorem wszedł do sklepu, zagroził ekspedientce użyciem niebezpiecznego narzędzia, zażądał wydania pieniędzy, a potem uciekł.

fot.https://slaska.policja.gov.pl

Kryminalni z Komisariatu w Strumieniu natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Praca na miejscu zdarzenia, czynności operacyjne śledczych i rozpoznanie terenu przez dzielnicowego zaowocowała tym, że mundurowi trafili na trop podejrzewanego o rozbój mężczyzny. Ustalenia wskazywały na to, że sprawcą mógł być 36-letni mieszkaniec gminy Chybie. Rozpoczęły się jego poszukiwania.

Kilka dni po zdarzeniu, 26 stycznia, został on zatrzymany. Czynności operacyjne śledczych oraz rozpoznanie dzielnicowego z Komisariatu Policji w Strumieniu, a także zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie zarzutu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia 36-latkowi, który przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Grozi mu nawet do 12 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Cieszynie, na wniosek śledczych i prokuratury, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2021