Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tysiące nielegalnych automatów do gier. Oto z czym muszą zmagać się celnicy [WIDEO]

Facebook Twitter

18 nielegalnych punktów zlikwidowanych od początku roku w naszym województwie. To kropla w morzu, bo miejsc, w których niezgodnie z prawem ustawione są automaty do gier jest na Śląsku dużo więcej.

W całym kraju, jak szacują celnicy nielegalnych automatów do gier działa kilka tysięcy:

– mówi Jacek Kapica, szef Służby Celnej. Na Śląsku problem jest szczególnie poważny, podkreśla dyrektor Izby Celnej w Katowicach, Włodzimierz Wołczew:

W zasadzie wszystkie automaty do gry, jakie spotykamy na ulicach naszych miast, są automatami nielegalnymi. Organizatorzy gier hazardowych uciekają się do różnych sposobów, by utrudnić celnikom prowadzenie kontroli i ewentualne zajęcie maszyn:

– kończy Jacek Kapica. A jeśli to nie zniechęca służby celnej, wtedy funkcjonariusze są oskarżani o przekroczenie uprawnień. Odbyły się już cztery takie sprawy, to były prywatne akty oskarżenia. Ostatnia, którą umorzono dotyczyła celników z Rybnika:

– wyjaśniają adwokat, Łukasz Chmielniak i szef Służby Celnej – Jacek Kapica. Warto dodać, że branża hazardowa działa w największych miastach naszego regionu: w Rybniku, Wodzisławiu i Żorach. Osobom zaangażowanym grożą kary finansowe: Sąd Rejonowy w Żorach ukarał grzywną w wysokości 15 tysięcy złotych właściciela firmy organizującej gry hazardowe, w Suwałkach zapadł wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu. Wymierzane są też kary administracyjne: to 12 tysięcy złotych od automatu, na które narażone są osoby wynajmujące miejsce pod nielegalny hazard.

Realia pracy Służby Celnej – automaty zalane betonem

Realia pracy Służby Celnej – setki skonfiskowanych automatów do gier

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022